do góry

Lista aktualności

09 KWI 2019

Wizyta komendanta głównego PSP

Wizyta komendanta głównego PSP.
Wizyta komendanta głównego PSP.

6 kwietnia 2019 roku Szkołę Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie wizytował komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Leszek Suski. W ramach wizyty komendant główny PSP spotkał się przedstawicielami szkolnej jednostki ratowniczo-gaśniczej, a także z kadetami szkoły.

Rozmawiając  z funkcjonariuszami zatrudnionymi w szkolnej jednostce ratowniczo-gaśniczej komendant główny PSP zaznaczył szczególną rolę jednostki, która oprócz standardowych działań ratowniczych w swoim rejonie operacyjnym, bierze czynny udział w procesie dydaktycznym, co jak podkreślił, odgrywa niebagatelną rolę w kształtowaniu strażaka.

Podczas spotkania z kadetami szkoły gen. brygadier Leszek Suski wskazał jak ważną i odpowiedzialną decyzję podjęli, decydując się na kontynuowanie nauki w strukturach Państwowej Straży Pożarnej. Zaznaczył również istotny udział strażaków w budowaniu bezpieczeństwa kraju, a poczucie odpowiedzialności za losy kraju to nie tylko honor i zaszczyt ale przede wszystkim obowiązek.

Opracowanie: mł. bryg. Rafał Czaja SA PSP w Krakowie
Zdjęcia: kdt. ogn. Adrian Socha

09 KWI 2019

Wizyta komendanta głównego PSP

wszystkie aktualności