do góry

Lista aktualności

13 MAJ 2019

Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka w Białymstoku

Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka w Białymstoku
Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka w Białymstoku

11 maja 2019 roku na placu Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku odbyły się uroczyste obchody Dnia Strażaka województwa podlaskiego. Poprzedziła je modlitwa w intencji strażaków w katedrze prawosławnej p.w. Św. Mikołaja w Białymstoku oraz msza święta odprawiona w intencji strażaków w katedrze p.w. Wniebowzięcia NMP w Białymstoku.

Niezależnie od wojewódzkiej uroczystości, Dzień Strażaka obchodzony jest również na szczeblu powiatowym. Podniosłą oprawę uroczystości zapewniły: Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół w Suchowoli pod kierownictwem dyrygenta Jarosława Szczerby oraz Podlaska Kompania Honorowa Państwowej Straży Pożarnej pod dowództwem starszego kapitana Tobiasza Fabiszewskiego z Komendy Wojewódzkiej PSP w Białymstoku.

Wśród przybyłych na uroczystości gości nie zabrakło przedstawicieli władz centralnych oraz wojewódzkich, a także strażaków i ratowników z zaprzyjaźnionych służb z Republiki Litwy i Republiki Białorusi. Swoją obecnością wojewódzkie obchody Dnia Strażaka zaszczycili: Jarosław Zieliński sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Karol Karski poseł do Parlamentu Europejskiego oraz Bohdan Paszkowski wojewoda podlaski.

Głównym punktem apelu było wręczenie odznaczeń, awansów i nagród dla wyróżniających się strażaków z terenu województwa podlaskiego. W sumie odznaczonych zostało ponad 100 osób.

Opracowanie i zdjęcia: KW PSP w Białymstoku

14 MAJ 2019

Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka w Białymstoku

wszystkie aktualności