do góry

Lista aktualności

04 GRU 2019

XVI Mistrzostwa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Halowej Piłce Nożnej

XVI Mistrzostwa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Halowej Piłce Nożnej
XVI Mistrzostwa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Halowej Piłce Nożnej

W dniach 27-29 listopada 2019 roku w Mielnie (woj. zachodniopomorskie) odbyły się XVI Mistrzostwa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Halowej Piłce Nożnej. Honorowy patronat nad Mistrzostwami objął Komendant Główny Policji. W turnieju uczestniczyło 17 drużyn, a obok reprezentacji PSP udział wzięło 15 drużyn reprezentujących jednostki organizacyjne Policji z całej Polski, a także reprezentacja Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, tegoroczny Mistrz Straży Granicznej w piłce nożnej.

Reprezentację PSP stanowili nw. strażacy:

 1. Bartosz Przygórzewski – KM PSP Szczecin.
 2. Wojciech Bajor – KM PSP Radom,
 3. Michał Klaus – KM PSP Warszawa,
 4. mł. ogn. Karol Kruszewski – KP PSP Nowy Dwór Maz.,
 5. mł. ogn. Tomasz Pustelnik – KP PSP Stargard,
 6. mł. ogn. Maciej Stańczyk – KM PSP Koszalin,
 7. Damian Głowacki – KM PSP Piotrków Tryb.,
 8. Mateusz Komorowski – KM PSP Łódź,
 9. Adrian Filipiak – KM PSP Łódź,
 10. Paweł Wyżga – KM PSP Legnica,
 11. Daniel Śliwiński – KM PSP Legnica,
 12. Cezary Dominiak – KM PSP Warszawa,

oraz mł. bryg. Artur Wójcik, KM PSP Warszawa – trener reprezentacji. 

Organizatorem Mistrzostw była Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie, a współorganizatorem Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. zachodniopomorskiego.

Rozgrywki prowadzone były na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Mielnie. Zgodnie z regulaminem w 1 fazie, drużyny rywalizowały w trzech grupach eliminacyjnych. Po rozegraniu eliminacji grupowych zespoły przystąpiły do 2 fazy, prowadzonej systemem „pucharowym”.

O prymat, w meczu finałowym, tak jak w poprzednim roku rywalizowały reprezentacja PSP i drużyna złożona z najlepszych policjantów – reprezentacja Komendy Głównej Policji. Tytuł Mistrza MSWiA obroniła nasza drużyna, pokonując Policję 2:1. W meczu o brązowy medal, rzuty karne zdecydowały o wyższości policyjnej drużyny woj. łódzkiego nad policjantami z terenu woj. świętokrzyskiego.

Bardzo wysoki poziom piłkarski naszej odmłodzonej reprezentacji, w której zadebiutowało 7 nowych zawodników, został dodatkowo doceniony poprzez przyznanie nagrody indywidulanej dla Bartosza Przygórzewskiego (KM PSP Szczecin), jako najlepszego zawodnika Mistrzostw.

W ceremonii zakończenia Mistrzostw, połączonej z wręczeniem pucharów, medali i nagród, udział wziął insp. Jarosław Pasterski, I zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie.

Opracowanie: st. bryg. Piotr Kalinowski, Biuro Szkolenia KG PSP
Zdjęcia: archiwum BS KG PSP

04 GRU 2019

XVI Mistrzostwa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Halowej Piłce Nożnej

wszystkie aktualności