do góry

Lista aktualności

10 GRU 2018

XXIV Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w Halowej Piłce Nożnej

XXIV Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w Halowej Piłce Nożnej
XXIV Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w Halowej Piłce Nożnej

W dniach 6-7 grudnia 2018 roku w Lublinie odbyły się XXIV Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w Halowej Piłce Nożnej. W turnieju udział wzięło 17 drużyn, reprezentujących 14 województw i 3 szkoły pożarnicze.

Organizatorem Mistrzostw była Komenda Główna PSP, a współorganizatorami Komenda Wojewódzka PSP w Lublinie oraz Komenda Miejska PSP w Lublinie. Komisji sędziowskiej, którą stanowiło 6 funkcjonariuszy PSP, przewodniczył mł. bryg. Marcin Borkowski, KM PSP Lublin.

Rozgrywki prowadzone były na hali sportowej MOSiR „Globus” oraz na hali sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. W 1 fazie, prowadzonej na obydwu halach sportowych, drużyny rywalizowały w czterech grupach eliminacyjnych. Po rozegraniu eliminacji grupowych zespoły przystąpiły do 2 fazy turnieju. W związku z reorganizacją systemu rozgrywek, ta część zmagań prowadzona była systemem „pucharowym”.

Po rozegraniu łącznie 44 meczy w obydwu fazach rozgrywek, w finale spotkały się te same drużyny, które rywalizowały o prymat w roku ubiegłym. Tytuł Mistrza Polski obroniła reprezentacja KW PSP Łódź, pokonując wynikiem 2:0 drużynę KW PSP Warszawa. Do rywalizacji o brązowy medal przystąpiły reprezentacje KW PSP Toruń i KW PSP Kraków. Zwycięsko z tej potyczki wyszli strażacy z terenu woj. kujawsko-pomorskiego, zwyciężając 1:0.

Dodatkowo prowadzono klasyfikację na najlepszych zawodników Mistrzostw. Wyróżnienia otrzymali:
Najlepszy zawodnik (MVP Mistrzostw) – Jakub Horawa, KW PSP Kraków,
Najlepszy bramkarz – Karol Kruszewski, KW PSP Warszawa,
Najlepszy strzelec – Michał Marciniak, KW PSP Łódź.
W ceremonii zakończenia Mistrzostw, połączonej z wręczeniem pucharów, medali, dyplomów i nagród, udział wzięli:
st. bryg. Grzegorz Alinowski, lubelski komendant wojewódzki PSP oraz st. bryg. Piotr Kalinowski, reprezentujący komendanta głównego PSP.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym przez: Przemysława Czarnka – wojewodę lubelskiego, Jarosława Stawiarskiego – marszałka województwa lubelskiego oraz Krzysztofa Żuka – prezydenta miasta Lublin. 

Przy tej okazji należy wspomnieć, że reprezentacja Państwowej Straży Pożarnej, której trzon stanowią przedstawiciele zespołów, które grały w finale lubelskich rozgrywek, została Mistrzem Polski MSWiA w Halowej Piłce Nożnej. W turnieju, który odbył się w dniach 30 listopada – 1 grudnia br. w Mielnie, Reprezentacja Polski Strażaków PSP pokonała w finale Reprezentację Polskiej Policji.

Opracowanie: mł. bryg. Szymon Ławecki, Biuro Szkolenia KG PSP
Zdjęcia: KW PSP Lublin oraz mł. bryg. Krzysztof Supera, KP PSP Łódź Wschód
Wprowadził: Gabinet Komendanta Głównego

10 GRU 2018

XXIV Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w Halowej Piłce Nożnej

 

wszystkie aktualności