do góry

Lista aktualności

03 WRZ 2018

XXV Międzynarodowe Mistrzostwa Strażaków Płetwonurków Borne Sulinowo 2018

XXV Międzynarodowe Mistrzostwa Strażaków Płetwonurków Borne Sulinowo 2018

31 sierpnia 2018 roku rozpoczęły się 25 Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Strażaków Płetwonurków Borne Sulinowo 2018. Gości przywitał Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki st. bryg. Jacek Staśkiewicz, a w imieniu Komendanta Głównego PSP uroczystego otwarcia dokonał Dyrektor Biura Szkolenia Komendy Głównej PSP st. bryg. Wojciech Strączek. W pierwszym dniu zawodów odbywają się starty indywidualne, każdy zawodnik startuje w skafandrze nurkowym wyposażonym w płetwy regulowane, maskę nurkową, fajkę do oddychania, nóż oraz boję SP.

Start konkurencji następuje z platformy na której zawodnik klaruje sobie rzutkę ratowniczą. Na sygnał zawodnik rzuca rzutką w bramkę o szerokości około 2 m, potem zwija rzutkę i zostawia na platformie. Następnie wskakuje do wody dopływa do boi numer 1, wykonuje zanurzenie po manekina, który znajduje się 5 m pod lustrem wody. Wraca do platformy startowej podczepia manekina karabinkiem do boi, a następnie wskakuje do łodzi wiosłowej typu BL opływa boję numer 1 i wraca w kierunku platformy startowej.

1 września br. w konkurencji drużynowej startuje trzech zawodników. Przygotowują sobie łódź wiosłową BL do startu. Na sygnał startują łodzią dopływając do boi numer 1. Tam wyskakuje 1 ratownik podejmując manekina z platformy na 5 metrach, holuje go do boi numer 2, a następnie wskakuje z powrotem do łodzi. Następnie zawodnicy opływają boję numer 3 cumują się do boi numer 4. Tam wyskakuje dwóch nurków, podczepiają worek wypornościowy do obciążnika 30 kg, pompują worek, a następnie płynął po linie kierunkowej która jest rozciągnięta na długości 10 m w stronę mety znajdującej się około 50 m dalej. Drugi zawodnik przekraczający linię bramki zatrzymuje czas.

Zwycięzcami w konkurencji indywidualnej zostali:

  I miejsce – Adam Markiewicz,     reprezentujący PSP woj. łódzkiego,
 II miejsce – Karol Subdarzewski, reprezentujący PSP woj. wielkopolskiego,
III miejsce – Edgar Kucharski,       reprezentujący PSP woj. łódzkiego,

Zwycięzcami w konkurencji drużynowej zostali:

  I miejsce – drużyna reprezentująca OSP woj. wielkopolskiego,
 II miejsce – drużyna reprezentująca PSP woj. łódzkiego,
III miejsce – drużyna reprezentująca OSP woj. łódzkiego.

Oficjalnego zakończenia Mistrzostw dokonał przedstawiciel komendanta głównego PSP st. bryg. Wojciech Strączek –  dyrektor Biura Szkolenia.

Opracowanie: KW PSP Szczecin
Zdjęcia: mł. bryg. Krzysztof Smukowski, KP PSP Szczecinek, kpt. Iwona Lenart, KM PSP Słupsk
 

31 SIE 2018

XXV Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Strażaków Płetwonurków


wszystkie aktualności