do góry

Lista aktualności

07 KWI 2008

XXV Mistrzostwa Polski Strażaków w Piłce Siatkowej

2-4 kwietnia br., w hali sportowej MOSiR w Giżycku, odbyły się XXV Mistrzostwa Polski Strażaków w Piłce Siatkowej. Giżycki finał Mistrzostw poprzedziły eliminacyjne rozgrywki strefowe, w których udział wzięło 18 reprezentacji komend wojewódzkich i szkół PSP, walcząc o wejście do ścisłego finału. W finale Mistrzostw Polski wystartowało 8 zespołów, które w ciągu 3 dni rozegrały turniej grupowy, rundę półfinałową oraz mecze finałowe. Podczas Mistrzostw rozgrywkom kibicował również Warmińsko-Mazurski komendant Wojewódzki PSP, bryg. Dariusz Przeradzki, który ufundował część nagród przekazanych najlepszym drużynom.

Po grach stojących na bardzo wysokim poziomie sportowym, do meczu o pierwsze miejsce przystąpiły zespoły z woj. łódzkiego oraz dolnośląskiego.
Po bardzo emocjonującej walce zwyciężyła reprezentacja woj. dolnośląskiego, pokonując w stosunku 3 : 1 zespół woj. łódzkiego.

 

 

     

 

Po grach stojących na bardzo wysokim poziomie sportowym, do meczu o pierwsze miejsce przystąpiły zespoły z woj. łódzkiego oraz dolnośląskiego.
Po bardzo emocjonującej walce zwyciężyła reprezentacja woj. dolnośląskiego, pokonując w stosunku 3 : 1 zespół woj. łódzkiego.

Końcowa klasyfikacja Mistrzostw Polski:
I m-ce - reprezentacja woj. dolnośląskiego,
II m-ce - reprezentacja woj. łódzkiego,
III m-ce - reprezentacja woj. śląskiego,
IV m-ce - reprezentacja woj. lubelskiego,
V m-ce - reprezentacja woj. warmińsko-mazurskiego,
VI m-ce - reprezentacja woj. lubuskiego,
VII m-ce - reprezentacja woj. małopolskiego,
VIII m-ce - reprezentacja woj. kujawsko-pomorskiego.

Ceremonia zakończenia mistrzostw miała uroczysty przebieg a nagrody, dyplomy i medale wręczyli: Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki PSP bryg. Dariusz Przeradzki, Naczelnik Wydziału w Biurze Kadr i Szkolenia KG PSP st. bryg. Krzysztof Zamysłowski oraz Komendant Powiatowy PSP w Giżycku bryg. Jerzy Kunicki.

 

     

Okolicznościowe statuetki zostały wręczone dla:
1. Najlepszego zawodnika - Meier Robert woj. Dolnośląskie
2. Najlepszego atakującego - Nakonieczny Artur woj. Dolnośląskie
3. Najlepszego rozgrywającego - Gamała Andrej woj. Lubelskie
4. Najlepszego Libero - Stach Robert woj. Śląskie
5. Najlepszego zagrywającego - Sęk Daniel woj. Łódzkie
6. Najlepszego blokującego - Bartuzi Roman woj. Lubuskie
7. Najlepszego środkowego - Pachnik Daniel woj. Łódzkie
8. Najlepszego obrońcy - Miarka Tomasz woj. Śląskie

Tegoroczne Mistrzostwa stały na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Dziękujemy wszystkim zawodnikom, za osobiste zaangażowanie w przygotowania i udział w Mistrzostwach, a gospodarzom - Komendzie Wojewódzkiej PSP w Olsztynie oraz Komendzie Powiatowej PSP w Giżycku za bardzo sprawne przygotowanie i przeprowadzenie zawodów. Dodatkowe podziękowania kierujemy do wszystkich sponsorów i fundatorów nagród.

wszystkie aktualności