do góry

Lista aktualności

09 GRU 2019

XXV Ogólnopolski Halowy Turniej w Drabinie Hakowej – Oborniki

XXV Ogólnopolski Halowy Turniej w Drabinie Hakowej – Oborniki
XXV Ogólnopolski Halowy Turniej w Drabinie Hakowej – Oborniki

6 grudnia 2019 w hali sportowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Obornikach odbył się XXV Ogólnopolski Halowy Turniej w Drabinie Hakowej. Zawody kończące sezon w sporcie pożarniczym, które przez wiele lat odbywały się w Chorzowie, ze względu na remont śląskiego obiektu, zostały przeniesione do Wielkopolski. Była to doskonała okazja do zapoznania się zawodników z całego kraju z pięknym i funkcjonalnym obiektem, na którym wielkopolscy strażacy rywalizowali już po raz czwarty.

Wyniki:

  1. Mirosław Cyrson, KW PSP Gdańsk – 14,89 s
  2. Mateusz Jurkiewicz, KM PSP Tarnów – 15,11 s
  3. Szymon Morański, KP PSP Chełmno – 15,40 s

Na zakończenie turnieju odbyły się dodatkowe biegi o puchar mł. bryg. w st. spocz. Cezarego Kobierskiego – byłego funkcjonariusza KP PSP w Śremie, zawodnika i trenera woj. wielkopolskiego w sporcie pożarniczym. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszedł Michał Erdmański z KM PSP Bydgoszcz, ustanawiając nowy rekord wspinalni z wynikiem 14,70 s.

Po zakończeniu Turnieju odbyło się podsumowanie Pucharu Polski w Drabinie Hakowej o Puchar Komendanta Głównego PSP. W klasyfikacji generalnej zwyciężył już po raz szósty Bartłomiej Siepietowski, KM PSP Kraków. Walka o drugie miejsce toczyła się w bezpośredniej walce podczas obornickiego turnieju. Po rozegraniu 10 imprez, dwóch zawodników miało tą samą liczbę punktów. Drugie miejsce zapewnił sobie zwycięzca zawodów – Mirosław Cyrson, KW PSP Gdańsk, wyprzedzając w bezpośrednim pojedynku Mateusza Jurkiewicza, KM PSP Tarnów.

Pobierz: Pełna klasyfikacja Pucharu Polski w Drabinie Hakowej

Puchary, nagrody oraz drobne upominki wręczali: st. bryg. Piotr Kalinowski, przedstawiciel komendanta głównego PSP, st. kpt Michał Kierzek, naczelnik Ośrodka Szkolenia KW PSP w Poznaniu oraz kpt. Krzysztof Pertman, komendant powiatowy PSP w Obornikach.

Opracowanie: mł. bryg. Szymon Ławecki, Biuro Szkolenia KG PSP
Zdjęcia: mł. bryg. Szymon Ławecki, Biuro Szkolenia KG PSP oraz KP PSP Oborniki

09 GRU 2019

XXV Ogólnopolski Halowy Turniej w Drabinie Hakowej – Oborniki

wszystkie aktualności