do góry

Lista aktualności

01 WRZ 2016

Wyróżnienia dla bohaterskiego Konrada

Wyróżnienia dla bohaterskiego Konrada

3 lipca w godzinach wieczornych w miejscowości Koniemłoty przy ul. Kościelnej doszło do pożaru w wyniku którego spaleniu uległa kanapa w jednym z pokoi w jednopiętrowym budynku mieszkalnym. Pożar spowodowany został prawdopodobnie poprzez zaprószenie ognia przez właściciela domu.

Poszkodowany właściciel życie zawdzięcza Konradowi Myśliwiec mieszkającemu na tej samej ulicy nieopodal budynku, w którym powstał pożar. Konrad wracając do domu z wizyty u dziadków zauważył, że z okien domu sąsiada wydobywa się dym. Bardzo szybko powiadomił mieszkającą obok rodzinę poszkodowanego, której członkowie ewakuowali go z budynku oraz powiadomili służby ratownicze. Działania straży pożarnej polegały m.in. na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu, który następnie został przytomny przekazany zespołowi ratownictwa medycznego.

Dzięki szybkiej reakcji Konrada sąsiad żyje. Jego odpowiedzialne zachowanie oraz wzorowa postawa podczas tak kryzysowej  sytuacji jest godna naśladowania.

W dniu 31 sierpnia Konrad wraz z rodzicami i siostrą został zaproszony do Komendy Wojewódzkiej PSP w Kielcach, gdzie świętokrzyski komendant wojewódzki PSP bryg. Adam Czajka w obecności swojego zastępcy st. bryg. Roberta Sabata, komendanta powiatowego PSP w Staszowie mł. bryg. Rafała Gajewicza, oraz świętokrzyskich mediów przekazał Konradowi podziękowania, gratulacje i upominki za postawę godną naśladowania.

Podczas uroczystego spotkania świętokrzyski komendant wojewódzki PSP odczytał treść dyplomu, którym komendant główny PSP nadbryg. Leszek Suski wyróżnił Konrada oraz wręczył mu upominki przekazane przez komendanta głównego PSP.

Gratulujemy bohaterskiej postawy i życzymy Konradowi wielu sukcesów w nauce i życiu osobistym.

Opracowanie: bryg. Adam Zaborowski (KW PSP Kielce)
Zdjęcia: Szymon Jagun (KW PSP Kielce)

01 WRZ 2016

Wyróżnienia dla bohaterskiego Konrada

wszystkie aktualności