do góry

Lista aktualności

05 WRZ 2017

6-letni Bartek Rapacz otrzymał Dyplom Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej

6-letni Bartek Rapacz  otrzymał dyplom Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej
6-letni Bartek Rapacz otrzymał Dyplom Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej

4 września 2017 r. w czasie inauguracji roku szkolnego w Szkole Podstawowej Nr 5 w Myślenicach, 6-letni Bartek Rapacz w obecności kolegów, grona pedagogicznego oraz rodziców odebrał dyplom Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej – gen. brygadiera Leszka Suskiego.

Dyplom dla Dzielnego Ognika oraz drobne upominki wręczył Młodemu Bohaterowi Komendant Powiatowy PSP w Myślenicach bryg. mgr inż. Sławomir Kaganek.

Bartek w czerwcową noc został obudzony przez swoją mamę, która źle się poczuła. Kiedy nagle jego mama straciła przytomność, przypomniał sobie, czego uczyła go kiedyś, jak by się cokolwiek złego działo, a taty nie było w domu „masz dzwonić do taty, albo włączyć ten przycisk”.

I tak Bartek uruchomił strażacką syrenę naciskając na przycisk znajdujący się w ich mieszkaniu, bowiem mieszkają w strażnicy OSP na Dolnym Przedmieściu. Po kilku minutach pojawili się strażacy ochotnicy, a w wśród nich dwaj wykwalifikowani ratownicy medyczni. Druhowie udzielili pomocy kobiecie oraz wezwali zespół ratownictwa medycznego. Mama chłopca jest cała i zdrowa, on został bohaterem. Pytany o to, kim chciałby zostać, bez wahania odpowiada „Strażakiem”.

Wprowadził: Wydział Prewencji Społecznej KG PSP 

wszystkie aktualności