do góry

Lista aktualności

30 PAŹ 2017

Dyplom Komendanta Głównego PSP dla Aleksandra Jastrzębskiego z Szydłowca

Uroczyste wręczenie Aleksandrowi Jastrzębskiemu Dyplomu Komendanta Głównego PSP
Uroczyste wręczenie Aleksandrowi Jastrzębskiemu Dyplomu Komendanta Głównego PSP

27 października 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Szydłowcu podczas uroczystego apelu z okazji ślubowania pierwszych klas miało miejsce wyróżnienie Dyplomem Komendanta Głównego PSP 10-letniego Aleksandra Jastrzębskiego, który podczas letnich wakacji wykazał się bohaterską postawą przez co uratował życie rannego mężczyzny.

W obecności dyrekcji, grona pedagogicznego oraz rodziców i uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Szydłowcu, w imieniu komendanta głównego PSP, dyplom „Dzielny Ognik” wręczył komendant powiatowy PSP w Szydłowcu bryg. Krzysztof Banaszek. Wszyscy obecni na uroczystości głośnymi brawami podziękowali Młodemu Bohaterowi za godną do naśladowania postawę.

Aleksander Jastrzębski przyczynił się do uratowania życia kierowcy samochodu ciężarowego, któremu koło naczepy przygniotło nogę. Zdarzenie miało miejsce 7 sierpnia 2017 r. w Szydłowcu na ulicy Kościuszki tuż po godzinie 21.00. Olek wracał rowerem z treningu piłkarskiego. Usłyszał wołanie o pomoc dobiegające  spod ciężarówki i zauważył, że samochód stacza się z ulicy na pobocze. Widząc przygniecionego kierowcę zaczął donośnie krzyczeć wzywając pomocy. Na miejscu pojawili się sąsiedzi i rodzice Olka, którzy wezwali straż pożarną i pogotowie ratunkowe. Błyskawiczna reakcja chłopca uratowała życie kierowcy.

Opracowanie: mł. bryg. Karol Kierzkowski – KW PSP w Warszawie
Zdjęcia: mł. bryg. Bartłomiej Wilczyński – KP PSP Szydłowiec

wszystkie aktualności