do góry

Lista aktualności

17 GRU 2018

Dzielny Dawid z Aleksandrowa

Dzielny Dawid
Dzielny Dawid

14 listopada 2018 r. Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Aleksandrowie (pow. piotrkowski) Pani Bożena Salamaga zorganizowała próbną ewakuację placówki. Jej przebieg obserwowali funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim. W czasie ogłoszonego alarmu w budynku przebywało 171 osób, w tym 156 dzieci. Ewakuacja przebiegła w sposób zorganizowany i prawidłowy. Ewakuowani zgromadzili się w wyznaczonych miejscach, gdzie sprawdzono stan osobowy.

Jednym z uczniów Szkoły Podstawowej w Aleksandrowie jest 12-letni Dawid Wroniszewski, który wykazał się niespotykaną odwagą i rozsądkiem, kiedy 25 września 2018 r. w jego rodzinnym domu w miejscowości Dąbrówka wybuchł pożar. Młody bohater widząc zagrożenie i odciętą przez ogień drogę ewakuacji, wybił szybę w oknie raniąc się w rękę i wyprowadził z płonącego domu swoją 8-letnią siostrę, a następnie pomógł swojej mamie w wyprowadzeniu z budynku starszej, schorowanej cioci.

Wzorowa postawa Dawida odbiła się szerokim echem. W dowód uznania dla bohaterskiego zachowania komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Leszek Suski uhonorował Dawida okolicznościowym dyplomem oraz przekazał upominki rzeczowe. W imieniu komendanta głównego dyplom przekazał komendant miejski PSP w Piotrkowie Trybunalskim – st. kpt. Jakub Rytych.

Opracowanie: st. kpt. Piotr Kaźmierczak
Zdjęcia: st. kpt. Piotr Kaźmierczak
Wprowadził: Gabinet Komendanta Głównego

wszystkie aktualności