do góry

Lista aktualności

31 MAR 2020

Iławscy strażacy w kolejnych działaniach dotyczących zwalczania koronawirusa

Iławscy strażacy w kolejnych działaniach dotyczących zwalczania koronawirusa

Strażacy ochotnicy powiatu iławskiego prowadząc cykliczne akcje informacyjne w zakresie rozgłaszania komunikatów głosowych przez systemy samochodów pożarniczych dotyczące akcji „Zostań w domu”! Oraz dostarczają paczki żywnościowe do osób kwarantannowanych.

Strażacy iławskiej JRG otrzymali jednak ważniejsze zadania wynikające z sytuacji panującej w KP PSP w Nowym Mieście Lubawskim. Iławscy strażacy pełnią, również służby w nowomiejskim JRG na przemian z kolegami z Działdowa i z Nidzicy zapewniając pełną gotowość operacyjną w sąsiednim powiecie.

Oprócz zabezpieczenia operacyjnego powiatu sąsiedniego do zdań iławskiej JRG należy, również przygotowanie na bazie własnych środków namiotu pneumatycznego, który służy, jako punkt poboru próbek oraz jego dekontaminacja i dezynfekcja po zakończonych czynnościach, co wymaga od strażaków dużego nakładu pracy i dokładności w prowadzeniu procesu dezynfekcji.

Przeprowadzona dekontaminacja namiotu, którą wykonał ratownik zabezpieczony w: ubranie typu III, aparat ochrony układu oddechowego oraz obuwie chemoodporne.W strefie drugiej znajdowali się ratownicy zabezpieczeni w: ubrania specjalne, gogle ochronne, maseczki twarzowe FFP3, podwójne rękawice niktrylowe oraz rękawice lateksowe.Po zakończeniu dekontaminacji namiotu przeprowadzono dekontaminację ratownika ze strefy pierwszej oraz sprzętu pomocniczego.W kolejnych dniach iławscy strażacy nadal będą pełnić służbę w nowomiejskiej JRG oraz przygotowywać i zabezpieczać po raz kolejny punkt poboru próbek.

Opracował: st. kpt. Krzysztof Rutkowski
Zdjęcia: KP PSP w Nowym Mieście Lubawskim  

30 MAR 2020

Iławscy strażacy w kolejnych działaniach dotyczących zwalczania koronowirusa.

wszystkie aktualności