do góry

Lista aktualności

21 MAJ 2020

Opolscy strażacy otrzymali maseczki uszyte przez skazanych

 

20 maja br. Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Opolu płk Leszek Czereba oraz Przewodnicząca Zarządu Okręgowego NSZZFiPW w Opolu przekazali 1,5 tys. maseczek ochronnych dla opolskich strażaków, kolejne 3 tys. maseczek trafi do opolskiej Policji i Straży Granicznej.

W imieniu strażaków maseczki odebrał Opolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Krzysztof Kędryk. Dziękując za wsparcie, podkreślił jak ważne są tego typu przedsięwzięcia, które wspierają pracę służb działających na pierwszej linii walki z epidemią.

Każda z formacji otrzymała od Służby Więziennej po 1,5 tys. maseczek ochronnych. Materiał na ich uszycie zakupił Zarząd Główny Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa w Warszawie. Maseczki zostały uszyte przez skazanych z Zakładu Karnego nr 1 w Strzelcach Opolskich oraz skazane z Oddziału Zewnętrznego w Turawie.

W ten sposób funkcjonariusze Służby Więziennej angażując skazanych do uczestniczenia w szyciu maseczek sprawiają, że stają się oni częścią działań wspierających służby walczące z epidemią. To dla skazanych również forma pracy nad sobą, nad zmianą swoich postaw oraz ważny proces w powrocie do społeczeństwa.

Przekazanie maseczek jest elementem ogólnopolskiej akcji „Resort Sprawiedliwości Pomaga”, które przekazywane są następnie do placówek i instytucji potrzebujących wsparcia.

Opolscy strażacy uczestniczą w wielu działaniach związanych z walką z koronawirusem. Działania te polegają między innymi na pracy w czterech punktach przekraczania granic, utrzymywaniu piętnastu polowych izb przyjęć przy szpitalach oraz wykonywaniu transportów środków dezynfekcyjnych i środków ochrony osobistej.

Opracowanie i zdjęcia: bryg. Dariusz Gieroń KW PSP Opole

20 MAJ 2020

Opolscy strażacy otrzymali maseczki uszyte przez skazanych

wszystkie aktualności