do góry

łódzkie

25 WRZ 2017

Czarne poranki w powiecie poddębickim

 

W dniach 19 i 21 września 2017 roku w godzinach porannych doszło do dwóch poważnych wypadków drogowych, w których uczestniczyły samochody osobowe. Pierwszy z nich miał miejsce w miejscowości Tarnowa, gm. Poddębice, na skrzyżowaniu dróg gminnej i powiatowej. Udział w nim brały 2 samochody osobowe.  Najprawdopodobniej w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu przez kierującego samochodem Nissan, doszło do zderzenia obu pojazdów. Poszkodowane zostały 3 osoby. Na skutek obrażeń 2 osoby z samochodu marki Nissan zginęły na miejscu.

  Do drugiego wypadku, również z udziałem 2 samochodów osobowych, doszło na drodze krajowej nr 72 w miejscowości Kołoszyn, gm. Dalików. W tym zdarzeniu najprawdopodobniej kierujący samochodem Mazda skręcając w lewo, nie zachował należytej ostrożności i doprowadził do zderzenia z jadącą za nim Skodą. Poszkodowane zostały 2 osoby jadące samochodem Skoda. Po udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy zespół ratownictwa medycznego odwiózł poszkodowane osoby do szpitala. W związku z prowadzonymi działaniami droga krajowa nr 72 była zamknięta przez ok. 2 godziny.

Zbliża się jesień, pogarszają się warunki atmosferyczne, które utrudniają jazdę kierowcom. W tym okresie szczególnie ważne jest, by kierujący pojazdami zachowali rozwagę i ostrożność.

Teskt i zdjęcia: mł. bryg. Wiesław Grzybowski

25 WRZ 2017

Czarne poranki w powiecie poddębickim

wszystkie aktualności