do góry

łódzkie

17 PAŹ 2017

Festyn edukacyjny "Ale czad"

 

14 października 2017 r. łódzcy strażacy po raz kolejny zaprosili mieszkańców Łodzi i województwa na festyn edukacyjny na Rynku Manufaktury, dzięki któremu dzieci i dorośli mogli dowiedzieć się, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo, a przy okazji skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez jednostki PSP z regionu łódzkiego: Łodzi, Sieradza i Piotrkowa Trybunalskiego.

Celem wojewódzkiej akcji, „Ale czad”, było promowanie automatycznych rozwiązań w zakresie wczesnego ostrzegania o zagrożeniu ze strony dymu i czadu. Wątkiem przewodnim wydarzenia były cykliczne losowania czujników odbywające się co godzinę. Takie urządzenia instalowane w mieszkaniach prywatnych ostrzegają donośnym sygnałem o zagrożeniu pożarowym lub ulatnianiu się czadu, a więc mogą uratować życie domowników. By wygrać urządzenie należało wypełnić kupon, udzielić odpowiedzi na proste pytanie związane z PSP i wrzucić go do jednego ze specjalnie oznaczonych pojemników, udostępnianych przez strażaków z patrolu „Ale czad”.

Komenda Wojewódzka PSP w Łodzi przekazała kilkaset czujników pozyskanych dzięki wsparciu finansowemu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Uczestnicy konkursu, oczekując na kolejną szansę zdobycia nagrody, nie mogli się nudzić. Na scenie działo się wiele, podobnie jak w strefach grup specjalistycznych, w których można było poznać wyposażenie i zakres realizowanych przez strażaków zadań. Można było także uzyskać poradę w zakresie przestrzegania przepisów ochrony przeciwpożarowej.

Innymi atrakcjami festynu były:

  • ścianka wspinaczkowa z OSP w Żychlinie,
  • pokazy dla najmłodszych przeprowadzone przez drużyny pożarnicze OSP Łódź-Mikołajew,
  • przedstawienie Teatru Piccolo,
  • konkursy plastyczne.

Oficjalnego otwarcia finału etapu wojewódzkiego akcji „Ale czad” dokonał Łódzki Komendant Wojewódzki PSP w Łodzi st. bryg. Jarosław Wlazłowski wraz z zastępcą bryg. Grzegorzem Janowskim.

Opracowanie i zdjęcia: 

17 PAŹ 2017

Festyn edukacyjny "Ale czad"

wszystkie aktualności