do góry

łódzkie

01 PAŹ 2018

Finał akcji „Czadowa edukacja" – Kutno 2018

21 września 2018 roku miał miejsce finał akcji „Czadowa edukacja”. Na Placu Wolności w Kutnie powstało strażackie miasteczko i przygotowano wiele atrakcji. Imprezę otworzyli st. bryg. Jarosław Wlazłowski Łódzki Komendant Wojewódzki PSP w Łodzi, st. bryg. Marek Myszkowski Komendant Powiatowy PSP w Kutnie, Jacek Boczkaja Zastępca Prezydenta Miasta Kutno oraz Przemysław Zawadzki dyrektor I LO im. J.H.Dąbrowskiego.

Akcja profilaktyczno-edukacyjna „Czadowa edukacja” skierowana była do dzieci i młodzieży szkół z terenu miasta Kutno oraz powiatu kutnowskiego, miała na celu wzrost świadomości dotyczącej zagrożeń pożarowych. Akcja była realizowana przez cały rok szkolny 2017/2018 i polegała na spotkaniach z uczniami podczas lekcji, pogadanek oraz pokazach i piknikach. W ramach projektu przekazano czujki tlenku węgla i dymu, publikacje, ulotki. Na poczet akcji powstał quiz komputerowy „Czadowa edukacja”, który uczniowie rozwiązywali w swoich szkołach.

Na finał kutnowscy strażacy przygotowali zawody „Czadowa edukacja” dla uczniów szkół podstawowych i średnich, w których rywalizowało 8 drużyn. Młodzież pokonywała strażacki tor przeszkód, rozwiązywała quiz komputerowy oraz zadanie z udzielania pierwszej pomocy. Najmłodsi mogli spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej oraz wziąć udział w grach i animacjach. Zorganizowano również konkurs „Wygraj czujnik tlenku węgla”. Ponadto dla uczestników finału akcji przygotowano pokazy ratownictwa technicznego, medycznego i chemicznego. W finale udział wzięło ponad 600 osób.

Opracowanie: KP PSP w Kutnie

01 PAŹ 2018

Finał akcji „Czadowa edukacja" – Kutno 2018

wszystkie aktualności