do góry

łódzkie

17 KWI 2014

Komenda Powiatowa PSP w Zduńskiej Woli współorganizatorem X Jubileuszowego Ogólnopolskiego Zjazdu Dzieci i Młodzieży po przeszczepie serca

    W ślad lat ubiegłych w dniach 11.04.2014r. - 13.04.2014r. w hotelu BIESIADA u współorganizatorów Agnieszki i Kuby Klemżyńskich odbył się już X Ogólnopolski Zjazd Dzieci i Młodzieży po przeszczepie serca, w którego współorganizację po raz kolejny włączyła się też m.in. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli - mł. bryg. Mariusz Rosiński. Zjazdy Dzieci i Młodzieży po przeszczepie serca mają już swoją tradycję ale od początku chodziło o to, by dzieciaki mogły spotkać się na przyjaznym gruncie z dala od szpitalnych łóżek i białych fartuchów. Dzieciaki i Młodzież chętnie uczestniczą w Zjazdach m.in. po to by dowiedzieć się jak bezpiecznie żyć z drugim sercem i jak rozwiązywać swoje wewnętrzne problemy, które siłą rzeczy zawsze rodzą się w głowach młodych pacjentów po przeszczepie. Mimo kapryśnej pogody udało się zrealizować bogaty program zjazdu:
    Jubileuszowy zjazd rozpoczął się wspólną zabawą integracyjną zorganizowaną przez psychologów Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej w Sieradzu. Następnie przy kolacji o swoich mistrzowskich zmaganiach i nie tylko opowiadał Mistrz Olimpijski Zbigniew Bródka. Pełen wrażeń pierwszy dzień zjazdu zakończył się dyskoteką i konkursem karaoke.
    Sobotę wypełniły atrakcje w 32 Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku /zwiedzanie bazy, poznanie pracy pilota i maszyn F-16, zwiedzanie tzw. "Archeo" przedstawiającego historię polskiego lotnictwa, oraz nauka pływania, nurkowania i snurkowania w obiektach sportowych 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego. Jednocześnie druga grupa uczestników zjazdu korzystała z atrakcji w Stajni Gajewniki Stowarzyszenia "Agro-Aves".
    W niedzielę palmową uczestnicy zjazdu wzięli udział w Mszy Świętej, po której wysłuchali opowieści członków Stowarzyszenia Kombatantów Sił Pokojowych ONZ.
    Zduńskowolski Zjazd Dzieci i Młodzieży po Przeszczepie Serca jest nie tylko imprezą integracyjną dla jej uczestników, służy także propagowaniu idei przeszczepów i upowszechnianiu oświadczeń woli, co jest niezbędne dla rozwoju transplantologii.
    Organizatorzy zjazdów starają się robić wszystko, by oprócz tych poważnych tematów, zawsze dominującymi były uśmiech i zabawa dlatego w każdym programie zjazdów są zabawy integracyjne, wycieczki i rozmaite atrakcje, które udaje się przygotować dzięki pomocy zaprzyjaźnionego grona sponsorów /patrz ulotka informacyjna/ , odnoszących się do tej inicjatywy z uprzedzającą życzliwością. Wszyscy "zasłużeni" w tym też Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli otrzymali statuetkę "PRZYJACIEL OD SERCA".
 
zobacz galerię(108 kB)

wszystkie aktualności