do góry

łódzkie

31 MAJ 2017

Łódź - funkcjonariusze KM PSP w Łodzi wyróżnieni w plebiscycie "Człowiek Miesiąca"

 

Plebiscyt "Człowiek Miesiąca" od ponad piętnastu lat organizują wspólnie Express Ilustrowany, Telewizja TOYA, Radio Eska i Klub Piotrkowska 97. Łódzkie media honorują osoby dokonujące niezwykłych czynów. Laureatami miesiąca maja zostali funkcjonariusze Komendy Miejskiej PSP w Łodzi: Michał Nowicki, Maciej Mikosiński, Jarosław Boczek oraz Kamil Antczak.

Wszystko za sprawą uratowania życia 70-letniemu mężczyźnie, który zasłabł podczas wizyty u fryzjera. Funkcjonariuszy o pomoc poprosiła właścicielka salonu fryzjerskiego, który znajduje się w sąsiedzctwie Komendy Miejskiej PSP w Łodzi. Strażacy natychmiast ruszyli mężczyźnie na pomoc przeprowadzając skuteczną reanimację do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Okazało się, że mężczyźnie zatrzymał się rozrusznik serca. Dzięki błyskawicznemu i fachowemu działaniu uratowali ludzkie życie i zapobiegli tragedii. 

Za swoją dzielną postawę "bohaterowie miesiąca" otrzymali również gratulacje i podziękowania od wojewody łódzkiego Zbigniewa Rau oraz prezydent miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej.

Opracowanie: st. sekc. Łukasz Górczyński, KM PSP w Łodzi.

Zdjęcie: Express Ilustrowany.

wszystkie aktualności