do góry

łódzkie

19 LIS 2015

Łódź - pożar budynku mieszkalnego

19 listopada o godzinie 2.53 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Łodzi wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania na pierwszym piętrze budynku mieszkalnego przy ul. Legionów. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z JRG 2.

Po przybyciu na miejsce strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, podali jeden prąd gaśniczy wody w natarciu po klatce schodowej na palące się elementy wyposażenia mieszkania. Kierujący działaniami ratowniczymi zdecydował również o podjęciu jednoczesnej ewakuacji mieszkańców lokalu objętego ogniem, którym udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy w postaci tlenoterapii i wsparcia psychicznego, a także osób i zwierząt przebywających w lokalach sąsiednich. Ratownik z zespołu ratownictwa medycznego stwierdził u mieszkańca lokalu, w którym pojawił się ogień, objawy zatrucia gazami pożarowymi oraz poparzenia i udzielił mu pomocy.

Strażacy ugasili pożar, następnie przewietrzyli pomieszczenia i za pomocą czujnika wielogazowego dokonali pomiaru stężenia toksycznych gazów, jednak urządzenie nie wykazało ich obecności.

Opracowanie: Anna Sobótka, KW PSP w Łodzi.

Kategoria: Powiązane pliki [ 1 ]
  Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
Podziękowanie dla łódzkich strażaków Podziękowanie dla łódzkich strażaków 15-12-07 12:00 693.89KB pobierz plik: Podziękowanie dla łódzkich strażaków

wszystkie aktualności