do góry

łódzkie

12 LIP 2016

Łódź razem z NATO

Ścianka wspinaczkowa PSP podczas pikniku z okazji Ogólnopolskich Dni NATO
Ścianka wspinaczkowa PSP podczas pikniku z okazji Ogólnopolskich Dni NATO

Podczas gdy w Warszawie odbywał się szczyt NATO, czyli spotkanie przywódców państw wchodzących w skład tego najsilniejszego sojuszu militarnego na świecie, w naszym mieście zorganizowano powiązane wydarzenie o charakterze edukacyjnym i patriotycznym. 8 i 9 lipca mali i duzi widzowie mogli uczestniczyć w Ogólnopolskich Dniach NATO – Łódź razem z NATO.

Pierwszego dnia – w piątek zaprezentowano Kołowy Transporter Opancerzony Rosomak, ulicą Piotrkowską przemaszerowała Orkiestra Wojska Polskiego w asyście wojska, straży miejskiej oraz grup rekonstrukcyjnych z województwa łódzkiego, by następnie dać koncert w Pasażu Schillera.

Drugiego dnia na stadionie SKS START odbył się piknik militarno-rodzinny. Otworzył go wojewoda łódzki Zbigniew Rau, a wśród gości znaleźli się przedstawiciele lokalnych instytucji i służb. Państwową Straż Pożarna reprezentował komendant wojewódzki PSP w Łodzi bryg. Jarosław Wlazłowski.

Do głównych punktów programu drugiego dnia obchodów należały pokazy skoków spadochronowych w wykonaniu instruktorów Ośrodka Szkolenia Aeromobilno-Spadochronowego 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, a także ratowania rannego żołnierza z pola walki w wykonaniu przedstawicieli Wojskowego Centrum Kształcenia Medycznego.

Komenda Wojewódzka PSP w Łodzi także włączyła się w organizację wydarzenia. Zaprezentowała dwa samochody pożarnicze: ratowniczo-gaśniczy oraz ratownictwa technicznego, a także samochód dowodzenia i łączności. Na dzieci czekał strażacki tor przeszkód, a na miłośników mocnych wrażeń ścianka wspinaczkowa.

Opracowanie: Anna Sobótka, KW PSP w Łodzi.

Zdjęcia: mł. bryg. Jacek Bałaziński, KW PSP w Łodzi.

12 LIP 2016

Łódź razem z NATO

wszystkie aktualności