do góry

łódzkie

07 KWI 2016

Łódzkie – duży pożar zakładu produkcyjnego

Pożar zakładu produkcyjnego w Głownie
Pożar zakładu produkcyjnego w Głownie

6 kwietnia 2016 r. o godz. 02:13 dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania KP PSP w Zgierzu otrzymał zgłoszenie o pożarze zakładu produkcyjnego (warsztatu dziewiarskiego) znajdującego się w Głownie przy ul. Leśnej. Natychmiast po tym fakcie zadysponował na miejsce zdarzenia zastępy straży pożarnej.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym stwierdził rozwinięty pożar obejmujący cały dwukondygnacyjny budynek produkcyjny. Z uwagi na rozmiar pożaru, na miejsce zostały zadysponowane dodatkowe siły i środki. Łącznie w działaniach brało udział 15 zastępów straży pożarnej – 58 strażaków. Przed przyjazdem straży właściciel zakładu odwiózł do szpitala 2 pracowników, którzy samodzielnie próbowali ugasić pożar.

Działania zastępów straży polegały na podaniu 11 prądów wody w natarciu na płonący budynek. Z uwagi na bardzo rozwiniętą sytuację pożarową nie było możliwości wprowadzenia strażaków do wnętrza budynku. Podczas dogaszania wyniesiono z budynku dwie 11-kilogramowe butle z gazem propan-butan. Powierzchnia pożaru wynosiła ok. 880 m kw. Przypuszczalna przyczyna zdarzenia ustalana jest przez policję.

Opracowanie: mł. bryg. Tomasz Matusiak, KW PSP w Łodzi;
Zdjęcia: Łukasz Ruciński, KP PSP w Zgierzu.

07 KWI 2016

Pożar zakładu produkcyjnego w Głownie

wszystkie aktualności