do góry

łódzkie

21 KWI 2017

Łódzkie, pow. łęczycki - Pożar hali magazynowo-produkcyjnej

18 kwietnia 2017 roku o godz. 19:13 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Łęczycy wpłynęło zgłoszenie o pożarze hali magazynowo-produkcyjnej przy ul. Dworcowej w Świnicach Warckich.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym stwierdził, że pali się dach hali magazynowo-produkcyjnej. Wszystkie osoby przebywające w hali opuściły budynek przed przybyciem zastępów straży pożarnej. Po rozpoznaniu KDR podjął decyzję o zadysponowaniu dodatkowych sił i środków. Dużym utrudnieniem w prowadzeniu działań gaśniczych była przebiegająca w pobliżu palącego się budynku linia kolejowa. KDR podjął decyzję o wstrzymaniu ruchu na szlaku kolejowym Górny Śląsk – Gdynia z uwzględnieniem zakazu przewozu materiałów niebezpiecznych.

W wyniku pożaru spaleniu uległ dach budynku, 40 szt. maszyn (obrabiarek CWC) oraz pozostałe wyposażenie hali oraz biura. Wartość uratowanego mienia wyniosła 2 mln zł.

W działaniach gaśniczych trwających 9 godz. 27 min udział brało 18 zastępów straży pożarnej z 4 powiatów: 7 PSP, 10 OSP i 1 LSP.

Opracowanie: Tomasz Suski - KP PSP w Łęczycy, woj. łódzkie
Zdjęcia: Archiwum KP PSP w Łęczycy, woj. łódzkie

wszystkie aktualności