do góry

łódzkie

06 LIP 2016

Łódzkie: wypadek cysterny na autostradzie A2 (powiat poddębicki)

Samochód ciężarowy z naczepą typu cysterna uderzył w środkowy filar wiaduktu na autostradzie A2
Samochód ciężarowy z naczepą typu cysterna uderzył w środkowy filar wiaduktu na autostradzie A2

5 lipca 2016 r. o godz. 14:02 Operator WCPR w Łodzi poinformował Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Poddębicach o zdarzeniu drogowym na 307 km autostrady A2 w kierunku Warszawy. W zdarzeniu uczestniczył samochód ciężarowy marki Renault z naczepą typu cysterna, który w wyniku uszkodzenia opony w ciągniku siodłowym zjechał na pas oddzielający, przewrócił się na bok i uderzył w środkowy filar wiaduktu.

Kierowca samodzielnie opuścił pojazd przed przybyciem służb ratowniczych. Lekarz ZRM po dokonaniu medycznych czynności ratunkowych podjął decyzję o przewiezieniu poszkodowanego do szpitala.

W wyniku zdarzenia doszło do rozszczelnienia jednej z komór cysterny, z której wyciekło 12,5 m³ etyliny. Na czas przepompowywania substancji oraz przemieszczania pojazdu wstrzymano całkowicie ruch na autostradzie A2.

Działania ratownicze trwały ponad 10 godzin. Brało w nich udział 11 zastępów Państwowej Straży Pożarnej (m.in. z KP PSP w Poddębicach i Łęczycy, specjalistyczne grupy ratownictwa chemiczno-ekologicznego i ratownictwa technicznego z Łodzi) oraz 3 zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej KSRG z powiatu poddębickiego i łęczyckiego.

Opracowanie i zdjęcia: mł. bryg. Wiesław Grzybowski, KP PSP w Poddębicach.

06 LIP 2016

Łódzkie: wypadek cysterny na autostradzie A2

Samochód ciężarowy z naczepą typu cysterna uderzył w środkowy filar wiaduktu na autostradzie A2.

wszystkie aktualności