do góry

łódzkie

28 WRZ 2018

Odwiedziny u 12-letniego Dawida

OpracowanieOdwiedziny u Dawida
Odwiedziny u Dawida

28 września 2018 r. st. bryg. Jarosław Wlazłowski Łódzki Komendant Wojewódzki PSP w Łodzi oraz st. kpt. Jakub Rytych Komendant Miejski PSP w Piotrkowie Trybunalskim odwiedzili w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki, Dawida Wroniszewskiego, 12-latka który został ranny, ratując rodzinę z pożaru.
Komendanci wysłuchali opowieści Dawida o przebiegu pożaru, a następnie pogratulowali mu postawy i odwagi. Na koniec spotkania Komendanci wręczyli listy ze słowami uznania oraz upominki strażackie.
Do pożaru domu jednorodzinnego, w miejscowości Dąbrówka pow. piotrkowski, doszło 25 września około godziny 17.30. W działaniach gaśniczych brało udział 9 zastępów w sile 43 strażaków. W wyniku pożaru spaleniu uległy drewniane ściany oraz dach obiektu, nie udało się również uratować wyposażenia domu. Zaraz po wybuchu pożaru płomienie odcięły rodzinie jedyną drogę ewakuacji, pomimo grożącego niebezpieczeństwa, Dawidowi udało się przedostać się do drzwi wejściowych. Następnie przez własnoręcznie wybite okno, ewakuował z budynku siostrę oraz 87-letnią ciocię.

Opracowanie: st. kpt. Jędrzej Pawlak, KW PSP w Łodzi

28 WRZ 2018

Odwiedziny u Dawida

 

wszystkie aktualności