do góry

łódzkie

22 GRU 2017

Otwarcie sali edukacyjnej "Ognik" w Łowiczu

 

21 grudnia 2017 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu nastąpiło uroczyste otwarcie drugiej w województwie łódzkim sali edukacyjnej OGNIK. Powstała ona w ramach rządowego programu "Bezpieczna +", którego celem jest poprawa bezpieczeństwa uczniów oraz kształtowanie ich wiedzy i świadomości na temat zagrożeń i umiejętności zachowania się w przypadku ich wystąpienia.
W uroczystości otwarcia sali edukacyjnej swoją obecnością zaszczycili:
Jego Ekscelencja ks. Biskup Wojciech Osial - biskup pomocniczy diecezji łowickiej, Joanna Łukasiak - dyrektor Biura Senatora Przemysława Błaszczyka, st. bryg. Jarosław Wlazłowski - łódzki komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi, st. bryg. Paweł Woźniak - koordynator kampanii "Ale Czad", Dorota Jatczak-Szychowska - koordynator ds. Sponsoringu, Prewencji i CSR, Biuro Komunikacji Korporacyjnej PZU SA/PZU ŻYCIE SA, podinsp. Grzegorz Radzikowski - komendant powiatowy Policji w Łowiczu, płk Krzysztof Sznicer - dyrektor Zakładu Karnego w Łowiczu, dzieci z Przedszkola Diecezji Łowickiej w Łowiczu wraz z opiekunami i s. Elwirą dyrektor placówki. Gospodarzem uroczystości był st. bryg. Jacek Szeligowski, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu.
Projekt „Ognik” w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu powstał dzięki środkom finansowych Ministerstwa Edukacji Narodowej, Funduszu Prewencyjnego PZU i środków budżetowych Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu. Sala edukacyjna składa z trzech pomieszczeń:

  • sali głównej wyposażonej w sprzęt multimedialny,
  • sali przypominającej wyposażeniem typowe mieszkania (terma gazowa, kominek, czujki), gdzie będzie można dowiedzieć się o zagrożeniach jakie mogą wystąpić w naszych domach,
  • sali służącej do nauki pierwszej pomocy oraz numerów alarmowej.

Zajęcia w łowickim „Ogniku” prowadzone będą dwa razy w tygodniu: wtorki i czwartki, przez przeszkolonych do prowadzenia zajęć z dziećmi funkcjonariuszy komendy. Regulamin korzystania z sali edukacyjnej „Ognik” oraz formularz zgłoszenia na zajęcia zamieszczony zostanie na stronie www.lowicz.strazpozarna.pl.

22 GRU 2017

Otwarcie sali edukacyjnej "Ognik" w Łowiczu

Otwarcie sali edukacyjnej "Ognik" w Łowiczu

wszystkie aktualności