do góry

łódzkie

14 LIP 2015

Powiat łódzki wschodni - tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Żakowicach k. Koluszek

Żakowice gm. Koluszki
W sobotnie popołudnie (11 lipca 2015 r.) kwadrans po 17-tej doszło do tragicznego w skutkach wypadku na przejeździe kolejowym na drodze wojewódzkiej 716 w miejscowości Żakowice gm. Koluszki.

Pociąg osobowy nadjeżdżający z kierunku Łodzi uderzył w dwa samochody osobowe, które wjechały na strzeżony przejazd kolejowy przy otwartych zaporach. W wyniku tego zderzenia samochód skoda oktawia został uderzony w tył i odrzucony w kierunku jazdy, natomiast samochód Mazda został uderzony w lewy bok i odrzucony na przeciwny tor ok. 50 m od przejazdu. Na skutek tego zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby z mazdy, w tym 3-letnie dziecko, które zostało ewakuowane z pojazdu przez pasażerów pociągu i przekazane przybyłemu zespołowi ratownictwa medycznego. Kierujący samochodem skoda oktawia nie odniósł żadnych obrażeń. Strażacy ewakuowali pasażera Mazdy na nosze typu deska i rozpoczęli resuscytację krążeniowo-oddechową, niestety po kilkudziesięciu minutach lekarz stwierdził zgon poszkodowanego. W tym samym czasie drugi zastęp strażaków przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonywał dostęp do osoby kierującej mazdą, którą następnie razem z ZRM przetransportowano do karetki pogotowia. Na miejscu zdarzenia udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy jeszcze dwóm osobom tj. pasażerce pociągu, która po przebadaniu pozostała na miejscu zdarzenia oraz dróżniczce, którą ZRM zabrał do szpitala. Do działań zostało zadysponowane Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. W wyniku wypadku zablokowany został ruch na drodze wojewódzkiej oraz wstrzymany ruch na trasie kolejowej Koluszki - Łódź, utrudnienia w ruchu trwały do godzin wieczornych. Dla pasażerów pociągu został podstawiony drugi skład pociągu na stację Żakowice Południowe. Przyczyny wypadku są w trakcie ustalania. W akcji ratowniczej udział wzięli strażacy z JRG PSP w Koluszkach oraz OSP w Koluszkach, Gałkowie Dużym i Będzelinie, łącznie 32 strażaków.

Tekst: bryg. Marek Duda
Zdjęcia: KP PSP powiatu łódzkiego wschodniego zs. w Koluszkach

13 LIP 2015

Żakowice - wypadek na przejeździe strzeżonym

11. 07. 2015 r. - wypadek na strzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Żakowice k. Koluszek, powiat łódzki wschodni.

wszystkie aktualności