do góry

łódzkie

22 SIE 2016

Tragiczna sobota na drogach powiatu łódzkiego wschodniego

 

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło około godz. 12:00, w sobotę 20 sierpnia 2016 r. W Głuchowie gm. Tuszyn na drodze krajowej nr 1 (powiat łódzki wschodni) doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych Daewoo Tico i Renault Trafic. Kierujący samochodem marki Daewoo, 68-letni mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego, nie zachował należytej ostrożności podczas wyprzedzania jadącego przed nim pojazdu i uderzył w Renault Trafic. Na skutek zderzenia piotrkowianin stracił panowanie nad pojazdem, który następnie dachował. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby.

Samochód osobowy Daewoo został całkowicie zniszczony, a na skutek przemieszczenia się elementów karoserii osoby podróżujące tym pojazdem zostały uwięzione wewnątrz wraku pojazdu. Strażacy przy użyciu sprzętu hydraulicznego wykonali dostęp do poszkodowanych celem udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy. W chwili przybycia na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów straży pożarnej zespół ratownictwa medycznego prowadził już czynności ratunkowe. Niestety po kilkunastu minutach lekarz stwierdził zgon kierowcy pojazdu. Pasażerka Tico została z obrażeniami przewieziona do Szpitala im. Kopernika w Łodzi.

Przez ponad 7 godzin na drodze występowały utrudnienia w ruchu. W działaniach ratowniczych brały udział zastępy z JRG Koluszki i Piotrków Trybunalski oraz jednostki z OSP Tuszyn, Wodzinek i Głuchów, łącznie 30 ratowników.

22 SIE 2016

Tragiczna sobota na drogach powiatu łódzkiego wschodniego

Tragiczny wypadek na DK- 1 w Głuchowie, k. Tuszyna - powiat łódzki wschodni

wszystkie aktualności