do góry

łódzkie

30 GRU 2015

Tragiczny wypadek na farmie wiatrowej w Jeziorku, powiat łódzki wschodni

Tragiczny wypadek na farmie wiatrowej w Jeziorku, powiat łódzki wschodni
Tragiczny wypadek na farmie wiatrowej w Jeziorku, powiat łódzki wschodni

W dniu 29. 12. 2015 r. o godz. 9.41 do Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Koluszkach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o wypadku na farmie wiatrowej w miejscowości Jeziorko, k. Koluszek. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 3 zastępy PSP z Koluszek i Specjalistyczną Grupę Poszukiwawczo-Wysokościową z Łodzi.
Po przybyciu na miejsce wypadku okazało się, wewnątrz konstrukcji nośnej wieży wiatraka, na podeście technicznym, na wysokości ok. 50 m znajduje się nieprzytomny mężczyzna. Prawdopodobnie do wypadku doszło podczas wykonywania prac instalacyjnych wewnątrz szybu wiatraka.
Z uwagi na utrudniony dostęp do poszkodowanego, który znajdował się na podeście technicznym wewnątrz szybu, do którego prowadziła jedynie mała drabinka techniczna, działania ratownicze były bardzo skomplikowane. Kiedy ratownikom udało się dotrzeć do poszkodowanego udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz z uwagi na jego stan i brak technicznych możliwości prowadzenia pełnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej przeprowadzili jego ewakuację. Następnie przekazano poszkodowanego Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Obecny na miejscu zdarzenia lekarz ZRM, po ok. 30 minutach dalszych działań ratowniczych stwierdził zgon montera.

wszystkie aktualności