do góry

łódzkie

21 GRU 2018

Wigilia Służb Mundurowych Województwa Łódzkiego

spotkanie wigilijne
spotkanie wigilijne

20 grudnia 2018 roku o godzinie 12.00 rozpoczęło się wspólne wigilijne spotkanie służb mundurowych województwa łódzkiego. Zorganizowano je w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Łodzi z głównym udziałem Komendy Wojewódzkiej PSP w Łodzi. W świątecznych nastrojach spotkali się przedstawiciele służb: Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Wojska Polskiego, Lasów Państwowych, Straży Miejskiej, Służby Więziennej, Administracji Skarbowej, Straży Granicznej oraz Inspekcji Transportu Drogowego.
St. bryg. Jarosław Wlazłowski Łódzki Komendant Wojewódzki w Łodzi w swoim przemówieniu, oprócz złożenia świątecznych życzeń podkreślił, że „Boże Narodzenie to czas kiedy szczególnie pragniemy być z rodziną, kiedy gasną wszelkie spory i zatrzymując się na chwilę w codziennym pędzie zaczynamy dostrzegać to co w życiu naprawdę jest ważne” (…) „Ten szczególny moment skłania do refleksji na temat miłości i przywiązania do Ojczyzny. Niezmiernie ważna jest dla nas Polaków świadomość naszej historii, z jednej strony tak bolesnej, obarczonej ludzką krwią i cierpieniem, a z drugiej ukazującą piękną bohaterską postawę, dającą dowody umiłowania Ojczyzny. Dlatego też jako służby mundurowe nie szczędzimy wysiłku podejmowanego na rzecz bezpieczeństwa naszego społeczeństwa, który jest siłą dalszego rozwoju państwa”.

Gośćmi honorowymi wigilijnego spotkania byli: ks. Biskup Ireneusz Pękalski, prof. Zbigniew Rau Wojewoda Łódzki, Andrzej Górczyński Wicemarszałek Województwa Łódzkiego, Hanna Zdanowska Prezydent Miasta Łodzi, którzy złożyli przedstawicielom służb mundurowych życzenia wytrwałości i siły w kolejnym roku misji dbania o bezpieczeństwo obywateli. Ks. Biskup poświęcił opłatki oraz wszystkich zgromadzonych, którzy zgodnie z polską tradycją podzielili się opłatkiem.
Działające pod egidą Centrum Kultury Młodych w Łodzi Zespoły Pieśni i Tańca „Łódź” i „Łódeczki” uświetniły spotkanie wigilijne przygotowanym specjalnie na tą okazję programem taneczno - instrumentalnym, który spotkał się z dużym uznaniem uczestników zarówno za wartość artystyczną jak i przygotowanie warsztatu tanecznego.

Tekst: KW PSP w Łodzi.
Zdjęcia: st. kpt. Jędrzej Pawlak , Agnieszka Kwapisz

 

21 GRU 2018

Spotkanie wigilijne służb mundurowych województwa łódzkiego

wszystkie aktualności