do góry

łódzkie

05 WRZ 2017

Wybuch gazu przy ul. Lutomierskiej 153 w Łodzi

© http://www.straz.gov.pl/
© http://www.straz.gov.pl/

2.09.2017 r. o godz. 2:18 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Łodzi wpłynęło zgłoszenie o wybuchu gazu w bloku przy ul. Lutomierskiej 156. Do zdarzenia w pierwszym rzucie zadysponowano GBA-Rt 2,5/16 i SCD 31 z JRG-2, GBA-Rt 2,5/16, GCBA 5/36/5,  SCRt z JRG-1 oraz SLOp z KMPSP.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że w jednym z mieszkań na parterze budynku doszło do wybuchu gazu. W wyniku tego zdarzenia poszkodowana została 22-letnia lokatorka tego mieszkania, która została przetransportowana przez Zespół Ratownictwa Medycznego do jednego z łódzkich szpitali.

Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu osobie poszkodowanej kpp do czasu przybycia ZRM. Następnie ratownicy zakręcili główny zawór gazu, znajdujący się na elewacji frontowej budynku, a rota przeszukująca mieszkanie, w którym doszło do wybuchu gazu zakręciła zawór gazu na kuchence gazowej w kuchni. Ratownicy przeszukali zawalone pomieszczenia i nie znaleźli więcej osób poszkodowanych. Z budynku ewakuowano łącznie 40 osób, które umieszczone zostały w podstawionym na czas prowadzonej akcji ratowniczej autobusie.

Na miejsce zdarzenia przybył Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, który po przeprowadzeniu oględzin budynku, stwierdził, iż konstrukcji bloku nie została naruszona i zezwolił na powrót mieszkańców do swoich lokali, poza lokalami uszkodzonymi w wyniku wybuchu.

W akcji trwającej blisko dwie godziny udział brało osiem zastępów PSP.

Opracowania: Łukasz Górczyński, KM PSP w Łodzi
Zdjęcia: KM PSP w Łodzi

Nie znaleziono galerii.

wszystkie aktualności