do góry

łódzkie

21 WRZ 2018

Wypadek na autostradzie A2

wypadek na A2
wypadek na A2

W dniu 14 września 2018 r. o godz. 10.51 Operator WCPR w Łodzi poinformował Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Poddębicach o zdarzeniu drogowym na 314,10 km autostrady A2  w kierunku Poznania. W zdarzeniu uczestniczył samochód ciężarowy marki Iveco Stralis z naczepą oraz samochód osobowy Renault Espace. Najprawdopodobniej w wyniku niezachowania właściwej ostrożności podczas włączania się do ruchu przez kierującego samochodem  Renault Espace doszło do zderzenia z poruszającym się w tym samym kierunku samochodem ciężarowym.

W wyniku zderzenia samochód osobowy wpadł do przydrożnego rowu i przewrócił się na dach, a  samochód ciężarowy zablokował oba pasy ruchu autostrady w kierunku Poznania. Doszło również do rozszczelnienia instalacji gazowej w samochodzie osobowym i wycieku gazu. Obaj kierujący pojazdami zostali zabrani do szpitali – kierowca samochodu osobowego po wydobyciu przy użyciu sprzętu hydraulicznego śmigłowcem LPR do Łodzi, kierowca samochodu ciężarowego karetką pogotowia do Poddębic.

Działania ratownicze trwały ponad 5 godzin w których brało udział 7 zastępów Państwowej Straży Pożarnej (w tym z KP PSP w Poddębicach i Łęczycy, Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego z Łodzi) oraz 3 zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej w KSRG z powiatu poddębickiego i łęczyckiego. 

Autostrada A2 w kierunku Poznania była zamknięta do godziny 14 08, a na czas startu i lądowania śmigłowca LPR ruch był wstrzymano w obu kierunkach.

Opracowanie: mł. bryg. Wiesław Grzybowski, KP PSP w Poddębicach

21 WRZ 2018

Wypadek na A2

wszystkie aktualności