do góry

łódzkie

09 LUT 2018

Zderzenie czołowe w Kurowicach

Zderzenie czołowe w Kurowicach
Zderzenie czołowe w Kurowicach

5 lutego 2018 roku w godzinach popołudniowych na zakręcie drogi wojewódzkiej nr 713 w miejscowości Kurowice (powiat łódzki wschodni, gm. Brójce) zderzyły się czołowo dwa pojazdy osobowe – Skoda Fabia i Honda Accord. W wyniku zderzenia poszkodowanych zostało sześć osób, największych obrażeń doznali kierowca i pasażer Hondy, którzy zostali uwięzieni wewnątrz rozbitego samochodu. W celu wykonania dostępu i wydobycia poszkodowanych strażacy musieli zastosować ratownicze narzędzia hydrauliczne.

Po kilkunastu minutach dwóch ciężko rannych podróżujących Hondą przekazano ZRM oraz zespołowi LPR, który wylądował na pobliskiej łące. Następnie osoby te zostały przetransportowane do jednego z łódzkich szpitali. Kolejnych czterech poszkodowanych po zaopatrzeniu medycznym również przewieziono do pobliskich szpitali.

W wyniku wypadku na kilka godzin została zablokowana droga wojewódzka. Policja kierowała ruchem i zorganizowała objazdy. Utrudnienia w ruchu trwały do godzin wieczornych. W akacji ratowniczej udział wzięły dwa zastępy JRG KP PSP powiatu łódzkiego wschodniego zs. w Koluszkach oraz OSP z Kurowic i Karpina – łącznie 22 ratowników.

Opracowanie i zdjęcia: Komenda Powiatowa PSP powiatu łódzkiego wschodniego zs. w Koluszkach

09 LUT 2018

Zderzenie czołowe w Kurowicach

wszystkie aktualności