do góry

małopolskie

11 MAR 2019

Ogrom zniszczeń po przejściu silnego wiatru w woj. małopolskim.

Blisko dwa i pół tysiąca – taki jest wstępny bilans interwencji Państwowej Straży Pożarnej województwa małopolskiego, związanych z silnym wiatrem przechodzącym przez południe Polski. 

Blisko dwa i pół tysiąca – taki jest wstępny bilans interwencji Państwowej Straży Pożarnej województwa małopolskiego, związanych z silnym wiatrem przechodzącym przez południe Polski. W ostatniej dobie w niedzielę 10 marca 2019r. strażacy wyjeżdżali 691 razy do skutków silnych podmuchów, tj zerwanych lub uszkodzonych dachów na budynkach mieszkalnych i gospodarczych, połamanych drzew blokujących ruch w komunikacji drogowej i stwarzających zagrożenie oraz uszkodzeń ścian  budynków. Mniejszą skalę zdarzeń stanowią podtopienia. Kolejna doba nie daje strażakom odpocząć. W poniedziałek od północy do godziny 8.20 małopolscy strażacy interweniowali 3 razy częściej w stosunku do poprzedniej doby, bo blisko 1800 razy.

Najwięcej zdarzeń odnotowano w powiatach: krakowskim, nowosądeckim, oświęcimskim, wadowickim, bocheńskim, limanowskim i wielickim.

Opracowanie: KW PSP w Krakowie
Zdjęcia: KP/KM PSP woj. małopolskiego

11 MAR 2019

Ogrom zniszczeń po przejściu silnego wiatru w woj. małopolskim.

wszystkie aktualności