do góry

małopolskie

11 PAŹ 2018

Spotkanie w ramach jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w powiecie tarnowskim

9 października 2018 r. w ramach zbliżających się obchodów 100-nej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę nadbrygadier Stanisław Nowak – małopolski komendant wojewódzki PSP wraz z komendantami powiatowymi i miejskimi PSP z terenu województwa małopolskiego wysłuchali prelekcji o tematyce „Droga do Niepodległości – związek Ignacego Jana Paderewskiego z Kąśną Dolną”. Powyższe wydarzenie odbyło się w kompleksie dworskim – Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej znajdującym się na terenie gminy Ciężkowice.

Po wysłuchaniu prelekcji odbyło się zwiedzanie dworu pierwszego premiera II Rzeczypospolitej, a następnie zgromadzeni udali się na Ciężkowicki rynek, gdzie uroczyście złożono wiązankę pod pomnikiem I. J. Paderewskiego.

Kolejnym punktem spotkania była wizyta w strażnicy miejscowej jednostki OSP, w której znajduje się w izbie pamięci ufundowany przez I. J. Paderewskiego sztandar. Po zakończeniu wizytacji strażacy z województwa małopolskiego dokonali wpisu w księdze pamiątkowej Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciężkowicach.

Opracowanie: st. kpt. Sebastian Woźniak – rzecznik prasowy małopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP na podstawie informacji st. kpt. Marcina Gorzkowskiego, KM PSP Tarnów
Zdjęcia: archiwum KM PSP w Tarnowie

11 PAŹ 2018

Spotkanie w ramach jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w powiecie tarnowskim

wszystkie aktualności