do góry

mazowieckie

07 LUT 2019

Bezpieczne ferie z mazowieckimi strażakami

Bezpieczne Ferie 2019
Bezpieczne Ferie 2019

W sobotę 26 stycznia 2019 roku, w godzinach 10:00-20:00 mazowieccy strażacy wspólnie z Centrum Handlowym Blue City zorganizowali piknik edukacyjny dla dzieci i młodzieży szkolnej pod nazwą „Bezpieczne Ferie 2019”.

Strażacy w formie zabawy oraz zajęć edukacyjnych podpowiadali i przypominali  m.in. jak bezpiecznie bawić się i wypoczywać podczas ferii zimowych, jak udzielać pierwszej pomocy, jakie są zasady korzystania z numerów alarmowych i jak zachować się podczas pożaru czy wypadku drogowego.

O bezpieczeństwie w formie zabawy plastycznej opowiadali strażacy z Ośrodka Szkolenia PSP w Pionkach, Wydziału Organizacji i Nadzoru oraz Wydziału Logstyki Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. Ponadto strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Legionowie zaprezentowali  mobilny symulator zagrożeń pożarowych w formie makiety budynku mieszkalnego i wyjaśnili,  jak działają czujki dymu i czadu oraz jak zachować się podczas pożaru w domu.

Przez cały czas trwania wydarzenia można było oglądać wystawę umundurowania strażackiego, w tym ubrania ochrony chemicznej, ubrania do działań gaśniczych oraz kombinezon ratownika wysokościowego. Najmłodsi mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w ubiorze małego strażaka przy strażackim quadzie i meleksie.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko do udzielania pierwszej pomocy, gdzie wykładowcy z Ośrodka Szkolenia PSP w Warszawie przypominali, w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.

Czytaj również „Bezpieczne ferie - O czym pamiętać przed wysłaniem dziecka na zimowy wypoczynek?”

Opracowanie: mł. bryg. Karol Kierzkowski – Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie
Zdjęcia: Paulina Merks, Agnieszka Szablak, mł. bryg. Karol Kierzkowski – Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie

07 LUT 2019

Bezpieczne ferie z mazowieckimi strażakami

W sobotę 26 stycznia w godzinach 10:00-20:00 mazowieccy strażacy wspólnie z Centrum Handlowym Blue City zorganizowali piknik edukacyjny dla dzieci i młodzieży szkolnej pod nazwą „Bezpieczne Ferie 2019”

wszystkie aktualności