do góry

mazowieckie

25 WRZ 2018

Interwencje w związku z silnym wiatrem na terenie woj. mazowieckiego

Interwencje w związku z silnym wiatrem na terenie woj. mazowieckiego
Interwencje w związku z silnym wiatrem na terenie woj. mazowieckiego

285 interwencji mazowieckich strażaków w związku z silnym wiatrem oraz opadami deszczu, które przechodziły przez woj. mazowieckie w nocy z niedzieli na poniedziałek 23-24 września 2018 roku. Interwencje dotyczyły usuwania powalonych drzew oraz połamanych gałęzi z ulic i chodników (264) oraz lokalnych podtopień dróg i budynków mieszkalnych (21).

Porywisty wiatr uszkodził 8 budynków, w tym 6 mieszkalnych oraz 2 gospodarcze. Silny wiatr uszkodził dachy w trzech budynkach mieszkalnych oraz dwóch gospodarczych.

Niestety, podczas działań usuwania skutków silnego wiatru jeden ratownik został poszkodowany.

Najwięcej interwencji mazowieckich strażaków odnotowano:

  • Warszawa 41,
  • Powiat radomski 27,
  • Powiat piaseczyński 24.
Skutki silnego wiatru w Polsce

Strażacy interweniowali 3666 razy po nawałnicach, które przeszły przez Polskę w niedzielę 23 września oraz w poniedziałek 24 września 2018 roku podał Marek Kubiak dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Najwięcej interwencji straży pożarnej odnotowano w województwie śląskim 823, małopolskim 623 i lubelskim 620. W wyniku silnego wiatru zostało uszkodzonych 119 budynków mieszkalnych oraz 92 budynki gospodarcze. Rannych zostało dziewięć osób, w tym czterech ratowników Państwowej Straży Pożarnej.

Czytaj także: Ponad 3 tysiące interwencji związanych z usuwaniem szkód

Opracowanie: mł. bryg. Karol Kierzkowski – KW PSP w Warszawie

wszystkie aktualności