do góry

mazowieckie

07 MAR 2019

Wypadek na budowie w Warszawie

 

Wypadek  na budowie w Warszawie
Wypadek na budowie w Warszawie


   

 

 

 

Działania Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego

W czwartek 7 marca 2019 r., kilka minut po godzinie 17:00 Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego "Warszawa 7" została zadysponowana do wypadku na budowie przy ul. Prostej, wskutek którego jeden z pracowników doznał urazu kręgosłupa.

Gdy strażacy przybyli na miejsce zdarzenia, poszkodowany znajdował się pod opieką ratowników medycznych. Do zdarzenia doszło na najwyższej kondygnacji budynku, z której nie było możliwości transportu po klatce schodowej. Dowódca SGRW podjął decyzję o ewakuacji poszkodowanego przy użyciu technik linowych.
Ratownicy wysokościowi rozpoczęli działania od zbudowania stanowiska na konstrukcji żurawia budowlanego i układu do opuszczenia rannego na ziemię. Następnie mężczyzna został przygotowany do ewakuacji przez zabezpieczenie w noszach typu wanna i opuszczony na ziemię w asyście ratownika wysokościowego. Poszkodowany został przekazany załodze Pogotowia Ratunkowego i zabrany do szpitala.Działania specjalistów z JRG PSP nr 7 trwały niespełna 2 godziny i brały w nich udział  3 zastępy oraz 14 ratowników.

Opracowanie: mł. kpt. Marcin Gałka- KM PSP m .st. Warszawy, 
Zdjęcia: - KM PSP m .st. Warszawy.

14 MAR 2019

SGRW7

Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego "Warszawa 7"

wszystkie aktualności