do góry

Nadesłano z kraju

01 LIP 2005

ciężka służba

Długo pozostanie w pamięci ratowników z JRG Sulęcin (woj. lubuskie) służba pełniona w dniu 30 czerwca br.
Najpierw o godzinie 16:27 zgłoszony został wypadek drogowy w miejscowości Krzeszyce, gdzie w wyniku dachowania Peugeota 306, 4 osobowa rodzina doznała obrażeń ciała, w tym najcięższe odniosły kilkuletnie dzieci.
Następnie o godzinie 18:14 zgłoszony został pożar byłej remizy OSP w miejscowości Glisno, gdzie przed przyjazdem zastępu PSP drewniany budynek uległ całkowitemu spaleniu.
O godzinie 21:14 ratownicy z JRG alarmowani byli do wypadku drogowego w miejscowości Boczów. Tam zjechał z drogi i przewrócił się uderzając w drzewo samochód ciężarowy z naczepą. W wyniku tego zdarzenia kierowca ciężarówki odniósł liczne obrażenia, w tym złamania kości.
Dzień zakończył się wyjazdem o godzinie 22:07 do wypadku drogowego w miejscowości Wędrzyn, gdzie po uderzeniu w drzewo zapalił się samochód osobowy z 3 młodymi mężczyznami środku. Przejeżdżający kierowcy zdołali przytłumić ogień do czasu przybycia służb ratowniczych. Strażacy ugasili ogień i wykonali dostęp do jednego poszkodowanego, używając narzędzi hydraulicznych. Lekarz Pogotowia stwierdził zgon dwóch pozostałych podróżujących.

Więcej informacji i zdjęcia z akcji na www.straz.sulecin.pl

wszystkie aktualności