do góry

Nadesłano z kraju

01 LIP 2005

Pożar mieszkania - Myślenice

30 czerwca 2005 w Myślenicach (woj. małopolskie) strażacy gasili pożar mieszkania na trzecim piętrze. Ogień wydobywał się na zewnątrz przez okno. Działania straży polegały na podaniu dwóch prądów wody jeden w natarciu przez klatkę schodową do wewnątrz mieszkania, a drugi w obronie schładzając dach. Po dokonaniu szczegółowego rozpoznania stwierdzono, że 7 osób należy ewakuować z zagrożonego piętra budynku. 5 osób w tym jedno dziecko (wiek ok. 1 rok) ewakuowano klatka schodową, natomiast 2 starsze osoby zostały ewakuowane za pomocą podnośniku hydraulicznego SH-25 z okna mieszkania, ze względu na odcięcie drogi ewakuacji przez rozprzestrzeniający się pożar.
Strażacy ze względu na duże zadymienie pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Poszkodowane osoby zostały przekazane pogotowiu ratunkowemu i z objawami zatrucia tlenkiem węgla zostały hospitalizowane w szpitalnym oddziale ratunkowym. Następnie polecono opuścić wszystkim osobom znajdującym się w obiekcie cały budynek, jednocześnie dokonano sprawdzenia pozostałych mieszkań czy nie znajdują się w nich osoby. Po ugaszeniu pożaru, przystąpiono do prac polegających na usunięciu spalonych materiałów będących na wyposażeniem mieszkania. Po dokładnym sprawdzeniu i przewietrzeniu piętra budynku przekazano miejsce zdarzenia zarządcy obiektu.

W akcji udział brały zastępy JRG Myślenice GBA, GCBA, SH–25; OSP Myślenice Zarabie GBM, OSP Myślenice Dolne Przedmieście GBA, OSP Droginia SLRt, OSP Dobczyce GLBA, OSP Myślenice Śródmieście GBA.
wszystkie aktualności