do góry

Nadesłano z kraju

16 WRZ 2005

Zmagania i zabawa strazaków OSP - IV Powiatowe Zawody OSP w Imielinie (woj. śląskie)

IV Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Bieruńsko – Lędzińskiego (woj. śląskie) odbyły się na stadionie Klubu Sportowego „POGOŃ” w Imielinie. W duchu sportowej rywalizacji o miejsca na podium walczyło 18 drużyn w czterech grupach tj.: 7 drużyn męskich z grupy seniorów (powyżej 16 lat), 5 drużyn młodzieżowych (chłopcy 12 – 15 lat), 2 drużyny kobiece (powyżej 16 lat), 4 drużyny młodzieżowe dziewcząt (12 – 15 lat). Zawodnicy reprezentowali jednostki OSP z Bierunia Nowego, Bierunia Starego, Bojszów Nowych, Bojszów Starych, Czarnuchowic, Imielinia, Lędzin i Międzyrzecza. Zawody rozegrano według regulaminu zawodów sportowo – pożarniczych OSP z 2000 r. w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza (7x50 m) z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe.
W poszczególnych grupach najlepszymi okazali się:
• OSP Bojszowy Nowe (121,66 pkt) – grupa seniorów,
• OSP Bojszowy Nowe (141,24 pkt) – grupa kobiet,
• OSP Bieruń Nowy (114,42 pkt) – grupa chłopców,
• OSP Bojszowy Stare (120,34 pkt) – grupa dziewcząt.
Organizatorem zawodów była Komenda Miejska PSP w Tychach przy współudziale Oddziału Powiatowego ZOSP RP, Urzędu Miasta Imielin i Starostwa Powiatowego.
Tego typu zawody pozwalają na podnoszenie własnej sprawności fizycznej, konfrontację swych umiejętności z innymi, a jeśli jeszcze uda się to wszystko połączyć z dobrą zabawą to o to właśnie chodzi - powiedział na zakończenie zawodów Komendant Miejski PSP w Tychach. Piękna, słoneczna pogoda tej zabawie sprzyjała.
wszystkie aktualności