do góry

Nadesłano z kraju

23 CZE 2006

Starachowice - Tragiczne skutki zderzenia autobusu z sam. osobowym.

Świętokrzyskie - powiat Starachowice - gmina Brody

 

Na drodze powiatowej Adamów - Ruda w dniu 22 czerwca około godz. 15.20 doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego Opel Astra z autobusem kursowym starachowickiego PKS. W wyniku odniesionych obrażeń 20 - letni mężczyzna (pasażer samochodu osobowego) zmarł na miejscu. Kierowca (42-latek) zmarł po przewiezieniu do szpitala.

Nikt z ludzi siedzących w autobusie na szczęście nie ucierpiał w zdarzeniu. Podstawiony autobus zastępczy przetransportował pasażerów.
Niestety mniej szczęścia mieli pasażerowie Opla Astry. 24-letnia kobieta i 5-letnie dziecko (oboje z obrażeniami) zostali ewakuowani przed przybyciem zastępów straży.

Przednia część samochodu osobowego w czasie zderzenia została zniszczona w stopniu uniemożliwiającym dostęp do kierowcy i pasażera. Strażacy przy użyciu sprzętu hydraulicznego wycięli drzwi oraz odgieli dach pojazdu a następnie uwolnili kierowcę i wyciągnęli martwego pasażera.

Kobieta z dzieckiem zostali zabrani do szpitala przez helikopter lotniczego pogotowia ratunkowego, który wylądował w odległości około 1 km od miejsca zdarzenia (teren leśny utrudniał bliższy dostęp). Reszta poszkodowanych (20 - letni pasażer i 42-letni kierowca) zostali odwiezieni do szpitala przez ekipy pogotowia ratunkowego.

Działania straży pożarnej polegały również na likwidacji oleju silnikowego, który wyciekł na jezdnię w wyniku uszkodzenia silnika.
W akcji uczestniczył samochód ratownictwa technicznego z JRG PSP Starachowice oraz zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej w Brodach. Akcją dowodził Z-ca D-cy JRG PSP Starachowice: mł. bryg. Tadeusz Kępa.

 

www.straz.prv.pl

wszystkie aktualności