do góry

Nadesłano z kraju

02 SIE 2006

O krok od katastrofy na drodze Starachowice - Lubienia

Na drodze powiatowej 15-921, niedaleko miejscowości Lubienia (gm. Brody) 1 sierpnia 2006 r. około godz. 14.00 doszło do wypadku drogowego z udziałem cysterny przewożącej gaz płynny propan-butan oraz samochodów osobowych Polonez Truck i Polonez Caro.

 Ciągnik siodłowy Volvo z cysterną na łuku jezdni wpadł w poślizg, skutkiem czego ciężarówka sunęła do przodu całą szerokością drogi. Z przeciwka w tym momencie nadjeżdżał Polonez Truck, którego kierowca nie miał szans na uniknięcie zderzenia. Samochód osobowy z dużym impetem uderzył w podwozie cysterny a następnie odbił się od ciężarówki i wpadł w przydrożne drzewa.

 

Za Polonezem Truckiem jechał policyjny radiowóz, którego kierowca wykazał się sporym refleksem i w celu uniknięcia zderzenia z cysterną zjechał do przydrożnego rowu. Żadna z osób jadących w radiowozie nie została ranna.
W dużym niebezpieczeństwie znajdował się natomiast kierowca Poloneza Trucka, który zderzył się z ciężarówką. Drzwi samochodu osobowego zakleszczyły się i ranny mężczyzna został uwięziony w pojeździe. Przybyli na miejsce strażacy pod dowództwem mł. bryg. Wojciecha Gawęckiego w pierwszej fazie dokonali wycinki drzew blokujących dostępu do pojazdu z uwięzionym kierowcą.
Następnie za pomocą sprzętu hydraulicznego rozcięto pojazd i w obecności lekarza pogotowia wydobyto poszkodowanego kierowcę.

Jak się okazało cysterna biorąca udział w zdarzeniu nie została uszkodzona, dzięki czemu uniknięto poważnego zagrożenia, jakie niesie emisja wybuchowego i toksycznego propan-butanu.

 

www.straz.prv.pl
wszystkie aktualności