do góry

Nadesłano z kraju

07 SIE 2006

Wernisaż w strażnicy - KP PSP Ostrów Wielkopolski, Wielkopolska

 

Już po raz drugi w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej przy
ul. Batorego 21 w Ostrowie Wlkp. odbywa się w miesiącach letnich wystawa prac malarskich, które są efektem twórczości młodego utalentowanego ostrowskiego plastyka Jakuba Godziszewskiego – ucznia III klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wlkp. Młody artysta realizuje swoje prace w Młodzieżowym Domu Kultury pod kierunkiem Pani Katarzyny Bielawskiej. Uroczyste otwarcie wernisażu nastąpiło w dniu 29 lipca 2006 roku, podczas tradycyjnego spotkania integracyjnego mieszkańców osiedla nr 10 „Parcele Zacharzewskie”. Na wystawie można obejrzeć kilkadziesiąt prac wykonanych w różnych technikach i o różnorodnej tematyce, jak choćby portrety, martwe natury, wśród których dominują kwiaty, owoce, naczynia i architektura.

Wykorzystanie strażnicy do organizowania wystaw właśnie w okresie wakacyjnym to wspólny pomysł Komendanta Powiatowego PSP oraz Pani mgr Teresy Burkietowicz – prowadzącej Galerię Twórczości Dzieci i Młodzieży „Pędzelek” działającą w ramach Młodzieżowego Domu Kultury w Ostrowie Wlkp., której bardzo spodobały się ciekawe i przestronne wnętrza nowej strażnicy, doskonale nadające się na tego typu ekspozycje. 

Podobnie jak w sezonie wakacyjnym 2005, tak i w tym roku strażnica nabrała kolorytu wypełniając się dziesiątkami rysunków i obrazów, które miało okazję obejrzeć już kilkaset osób odwiedzających przy różnych okazjach siedzibę ostrowskiej Komendy PSP. Jak się zatem okazuje strażnica obok wielu funkcji związanych z szeroko rozumianym ratownictwem i bezpieczeństwem mogą również z powodzeniem być wykorzystane w dziedzinie krzewienia kultury i propagowania talentu młodych ostrowskich artystów stawiających odważnie pierwsze kroki w świat wielkiej sztuki.

 
wszystkie aktualności