do góry

Nadesłano z kraju

19 SIE 2006

Konin - wlkp. - Piorun przyczyną pożaru

W dniu 18 sierpnia w godzinach popołudniowych nad gminą Ślesin powiat koniński przeszła burza. Jedno z wyładowan atmosferycznych trafiło dom jednorodzinny w zabudowie szeregowej. Zapaleniu uległ pokuj na poddaszu i więźba dachowa. Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Koninie do działań zadysponowało dwa zastępy OSP Ślesin - KSRG, po jedenym zastępie OSP Szyzszyńskie Holendry oraz JRG Nr 1 KM PSP w Koninie. Działania straży pożarnych polegały na gaszeniu palącego się obiektu oraz zabezpieczeniau domów sąsiednich z zabudowy szeregowej.

Mimo, że działania wewnątrz domu prowadzono w sprzęcie zabezpieczającym drogi oddechowe to jeden ze strażaków OSP zasłab w wyniku lekiego podtrucia czdem. Pierwszej pomocy poszkodowanemu udzielili strażacy - ratownicy medyczni po czym strażak został przewieziny karetką pogotowia ratunkowego do szpitala. 

Działania straży pożarnych prowadzono ponad 4 godziny. Straty popożarowe oceniono na kowotę 60 tyś zł., a wartość uratowanego mienia na kwotę 500 tyś zł.

wszystkie aktualności