do góry

Nadesłano z kraju

23 SIE 2006

Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 5 - Ponin

W dniu 23 sierpnia o godz. 5.22 samochód ciężarowy marki MAN, jadący drogą krajową nr 5 w kierunku Poznania zjechał z drogi i uderzył naczepą typu wanna w narożnik budynku mieszkalnego. W wyniku uderzenia przewróciły się dwie ściany tworzące narożnik budynku naruszając konstrukcję nośną obiektu. W momencie uderzenia w domu mieszkalnym przebywało 6 osób.

Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ratownicy odłączyli akumulator od instalacji elektrycznej samochodu i wydobyli kierowcę TIR-a, którego przekazano służbie medycznej. Następnie ratownicy rozpoczeli przeszukiwanie gruzowiska. Odnaleziono dwie starsze osoby, u których lekarz stwierdził zgon. Po zakończonym dokładnym przeszukiwaniu gruzowiska, przystąpiono do stemplowania naruszonej konstrukcji budynku, ratowania mienia i rozpoczęto usuwanie wbitej w budynek naczepy.

Przez cały czas trwania akcji droga krajowa nr 5 była zablokowana. Policja zorganizowała objazd. Działania zakończono po 23 godzinach o 4.20.

Na miejsce przybyli m.in.: Z-ca Komenda Powiatowego w Kościanie mł.bryg. Andrzej Ziegler, Vice Starosta Kościański Michał Jurga, Wójt Gminy Kościan Henryk Bartoszewski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego Wojciech Brylczak.

 

fot. M. Wiśniewski

wszystkie aktualności