do góry

Nadesłano z kraju

24 SIE 2006

Tragiczny poranek w powiecie bolesławieckim - 1 osoba zgineła, 6 zostało rannych

W dniu 24 sierpnia 2006 r. na terenie powiatu bolesławieckiego doszło do 2 poważnych wypadków na drodze nr 18  i A18 (autostrada) Krzywa - Olszyna.

Jeden miał miejsce ok. godz. 7:50 na 52 kilometrze autostrady, na granicy z powiatem żagańskim. W zdarzeniu uczestniczyły 2 samochody osobowe. jedna osoba zginęła na miejscu, 4 osoby poszkodowane w tym jedna bardzo ciężko, która został uwięziona w płonącym, samochodzie. Przed przyjazdem samochodów ratowniczych z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Bolesławca, na miejscu był już samochód gaśniczy z Wojskowej Straży Pożarnej ze Świętoszowie, z którego strażacy wykonywali czynności ratownicze. Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych ewakuowali osobę poszkodowaną, która była silnie poparzona. W trakcie uwalniania gaszono samochód i chłodzono wodą  poszkodowaną osobę. Poszkodowanego zabrało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Nowej Soli.

W działaniach uczestniczyły jednostki straży: WSP ze Świętoszowa, KP PSP z Bolesławca i Żagania, oraz OSP Iłowa. Ponadto na miejscu były karetki Pogotowia Ratunkowego z Bolesławca, Żagania, a także z Jednostki Wojskowej z Bolesławca.  Teren zabezpieczała Policja z Bolesławca i Żagania.

 

Kilka minut później doszło do kolejnego wypadku na drodze A 18 na 82 kilometrze, VW Golf i VW Bus. W wypadku ranne zostały 2 osoby, które Pogotowie Ratunkowe przewiozło do bolesławieckiego szpitala. W działaniach uczestniczyli: Strażacy z KP PSP Bolesławiec i Chojnów oraz OSP Różyniec, a także Policja i Pogotowie z Bolesławca.

 

fot. st. asp. Robert Miszkiewicz

wszystkie aktualności