do góry

Nadesłano z kraju

05 WRZ 2006

Pożar sklepu i magazynu mebli używanych w Koszalinie

W dniu 5.09.2006 roku o godz. 5,08 Państwowa Straż Pożarna została powiadomiona o pożarze sklepu meblowego razem z magazynem mebli w kompleksie handlowo-usługowo-administracyjnym przy ul. Powstańców Wlkp. 1 w Koszalinie o długości 202 mb. Pożar bardzo szybko rozprzestrzeniał się na cały obiekt ze względu na zgromadzone wewnątrz meble oraz na drewnianą konstrukcję stropów i dachu. W krótkim czasie pożar wydostał się na zewnątrz obiektu. Istniało bezpośrednie zagrożenie rozprzestrzenienia się pożaru na sąsiednie sklepy i kompleks administracyjno-biurowy.
W związku z powyższym zadysponowano dużą ilość zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu całego powiatu oraz zastępy z powiatów sąsiednich – kołobrzeskiego i białogardzkiego.
W działaniach udział wzięło 25 zastępów i 100 strażaków.
Spaleniu uległ sklep meblowy i magazyn o wymiarach 11 x 33 x 14 m. Straty wstępnie wyceniono na 200 tyś. zł (w mieniu-używane meble i sprzęt RTV sprowadzone z zagranicy) oraz 2 mln w konstrukcji budynku. Uratowano mienie wartości 50 mln.
W związku z pożarem nie było osób poszkodowanych ani w skutek pożaru ani prowadzonej akcji.
Przyczyny pożaru nie są znane. Na miejsce przybyła grupa dochodzeniowo-śledcza policji w celu ustalenia przyczyny pożaru. Na miejsce pożaru udał się Powiatowy Inspektor Budowlany, który oceni stan budynku i budynków sąsiednich.
Więcej zdjęć na stronie www.kmpsp.koszalin.pl
wszystkie aktualności