do góry

Nadesłano z kraju

09 WRZ 2006

Pleszew, Wielkopolska - Strażacy z JRG wzięli udział w zawodach

Drużyna pleszewskich strażaków z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w składzie: str. Woźniak Marcin, str. Wawrzyniak Grzegorz, str. Kot Łukasz reprezentowała nasz powiat w II Wielkopolskich Zawodach w Biegu po Schodach na Ostatnie Piętro "SCHODY 2006". Zawody zostały zorganizowane przez Komendę Wojewódzką PSP w Poznaniu i Komendę Miejską PSP w Poznaniu, a rozegrane zostały 2 września 2006 roku w wieżowcu Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Cel jaki przyświecał organizatorom to: popularyzacja aktywnych form treningu z użyciem sprzętu ochrony dróg oddechowych, współzawodnictwo ratownicze, ukazanie tródności w realizacji zadań ratowniczo - gaśniczych w budynkach wysokościowych, podnoszenie sprawności fizycznej poprzez rywalizację sportową, integracja środowiska strażackiego na płaszczyźnie problematyki ratowniczej.
Trzyosobowa drużyna ubrana w ubranie specjalne, buty specjalne, hełm strażacki, aparat ochrony dróg oddechowych wraz z maską, rękawice ochronne musiała pokonać po klatce schodowej w jak najkrótszym czasie wysokość 20 pięter. Czynnikiem decydującym o zajętym miejscu była suma czasów uzyskanych przez poszczególnych członków drużyny.
Pleszewscy strażacy w tego typu zawodach wystartowali po raz pierwszy i uzyskali dobre wyniki. Drużynowo zajęli 8 miejsce na 20 startujących, a indywidualnie sklasyfikowani zostali: str. Kot Łukasz - 23 miejsce, str. Marcin Woźniak - 35 miejsce, str. Wawrzyniak Grzegorz - 36 miejsce
wszystkie aktualności