do góry

Nadesłano z kraju

30 PAŹ 2006

Świętokrzyskie – dramat na obwodnicy Kielc

Cztery osoby nie żyją, w tym niespełna roczne dziecko. Mężczyzna w stanie ciężkim trafił do szpitala. To dramatyczny bilans wypadku, do jakiego doszło wieczorem 28 października na obwodnicy Kielc.

Straż pożarna otrzymała zgłoszenie o godzinie 21.56. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że wypadkowi uległy dwa samochody osobowe – mercedes i VW Jetta. Miejsce zderzenia aut zostało zabezpieczone poduszką z piany ciężkiej. Auta były tak zniszczone, że aby wydobyć ofiary wypadków, trzeba było użyć narzędzi hydraulicznych. Z mercedesa strażacy wydobyli kierowcę i przekazali zespołowi karetki pogotowia. Mężczyzna w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala.

Zginęli kierowca i pasażer VW Jetta. Śmierć na miejscu poniosła też pasażerka mercedesa. Mimo reanimacji zmarło niespełna roczne dziecko, które podróżowało w foteliku w mercedesie.

Po wydobyciu zwłok z rozbitych samochodów strażacy przystąpili do likwidacji substancji ropopochodnych. Na miejsce przybyła grupa operacyjna z KW PSP w Kielcach. Akcja trwała blisko cztery godziny. W działaniach udział brały cztery zastępy ( 13 strażaków), pogotowie ratunkowe, policja. Działaniami kierował zastępca dowódcy JRG 3 Kielce, mł. kpt. Janusz Stanek.    

wszystkie aktualności