do góry

Nadesłano z kraju

24 KWI 2007

Czym skorupka za młodu nasiąknie...

W dniu 19 kwietnia 2007 r. w Kościanie w siedzibie miejscowej jednostki OSP oraz na placu Komendy Powiatowej PSP, odbył się finał Powiatowego Turnieju Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Bezpieczeństwa "Z Pyrkiem Bezpieczniej". Organizatorami konkursu byli: Zespół ds. Nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Kościanie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie, Nadleśnictwo w Kościanie, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kościanie.
W finale wzięło udział 13 trzyosobowych drużyn z klas III szkół podstawowych z terenu powiatu kościańskiego. Rywalizacja była bardzo zacięta. Konkurencje sprawnościowe wywołały wiele emocji wśród zawodników oraz licznych obserwatorów rywalizacji. Ponadto o wynikach rywalizacji decydowało wykonanie plakatu o przesłaniu dotyczącym bezpieczeństwa, prezentacja szkoły wraz hasłem z podobnego zakresu oraz test wiedzy.

Zwycięzcą turnieju została drużyna ze Szkoły Podstawowej w Czempiniu pod opieką Anny Koniecznej. Drugie miejsce przypadło w udziale Szkole Podstawowej w Krzywiniu. Na najniższym stopniu podium stanęli reprezentanci - Szkoły Podstawowej nr 1 w Kościanie.

Zwycięska drużyna w dniu 1 czerwca będzie walczyć w Finale Wojewódzkim Turnieju "Z Pyrkiem Bezpieczniej", który odbędzie się w hali widowiskowej w Suchym Lesie.
Organizatorzy konkursu szczególne podziękowania składają Stowarzyszeniu na Rzecz Zapobiegania Wypadkom Drogowym "Stop Śmierci" za ufundowanie nagród rzeczowych oraz pucharów. Wizyta młodych gości była okazją do zaprezentowania umiejętności strażaków miejscowej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, pokazu sprzętu i zwiedzenia strażnicy.

Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza z zakresu bezpieczeństwa przyniesie efekty w postaci odpowiedzialnych zachowań zarówno teraz jak i w przyszłości. Modyfikując polskie przysłowie wierzymy, że "Czym skorupka za młodu nasiąknie tym w przyszłości trąci".

wszystkie aktualności